Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Під львівською Ратушею молодь протестує проти глобального потепління
15 Березня, 15:12

Під львівською Ратушею молодь протестує проти глобального потепління

Біля мерії пікетують студенти та школярі. Вони закликають політиків зробити все можливе, щоб рівень потепління не підвищився та був безпечним.

Ця акція є всесвітньою. Її в серпні минулого року придумала 15-річна шведська школярка Грета Тунберг. Вона організувала шкільний страйк під будівлею парламенту Швеції. У березні цього року шведські та норвезькі політики номінували дівчину на Нобелівську премію миру.

 

«Сьогодні не лише в Україні, а й по всьому світу мільйони дітей виходять на акції, аби привернути увагу до проблеми глобального потепління і розказати людям, що зараз ми маємо екологічну катастрофу. Якщо ми не будемо нічого робити, то нашої планети за років 15-20 може вже не бути. Тому сьогодні акцію підтримали 15 міст України і більше 2 тисяч міст в 123-х країнах світу», – пояснює прес-секретарка ГО «Форум видавців» Марія Кравченко, пише Твоє місто.

Організатори до участі планують залучати більше дорослих, ніж дітей.

«В усьому світі страйкують діти, але вони мають вчитися у школах. Захищати їх і будувати їхнє майбутнє мають дорослі. Сьогодні під стінами Ратуші зібралися студенти, працівники соціальної служби Львова і одна тринадцятирічна школярка», – пояснює Марія Кравченко.

13-річна Олена каже, що однолітки підтримують її участь в акції, але самі на протест не виходять. Їх не відпускають батьки.

«Вчителі нормально сприймають мої наміри, а от багатьох однокласників не відпустили на акцію батьки. Мої батьки теж спочатку були проти, але, коли я пояснила їм, чому я це роблю, вони погодились», – розповідає школярка.

tm4
tm3

Подібні акції в місті організовуватимуть і надалі. Активісти, окрім протестів, також планують організувати загальноміські прибирання парків та інші заходи для збереження довкілля.

Фото: Твоє місто.

Схожі новини