Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Підготовка до вагітності: поради для жінок від клініки «Уросвіт»
25 Січня, 16:00

Підготовка до вагітності: поради для жінок від клініки «Уросвіт»

Вагітність – один із найважливіших етапів у житті жінки. Оскільки в цей період також формується здоров’я малюка, для майбутніх матусь дуже важливе планування вагітності. Тож, підготовка до вагітності так само як і її ведення, повинні бути свідомим та відповідальним вибором кожної жінки, котра вирішила подарувати нове життя.

За кілька місяців до зачаття

Перед плануванням зачаття дитини необхідно звернутися до лікаря-гінеколога львівського медичного центру «Уросвіт». Бажано це зробити за три-чотири місяці до запліднення, аби встигнути пройти всі необхідні аналізи перед вагітністю, наприклад, на інфекції та виявлення хронічних захворювань. Крім того, лікар надасть рекомендації щодо ведення здорового способу життя та поради для вагітних на перших місяцях. Рекомендовано пройти призначені гінекологом аналізи перед плануванням вагітності, бо від стану здоров’я матері, наявності у неї хронічних захворювань, вживання нею алкоголю чи тютюнових виробів, ліків залежить розвиток здорового плода.

Переваги підготовки до вагітності

Звичайно ж, планування вагітності заздалегідь, до чого вдаються відповідальні батьки, зокрема, жінки, які бажають стати мамами, має низку переваг. Своєю чергою, це мінімізує можливість ризику народження дітей із відхиленнями розвитку. Так, звернувшись до лікаря-гінеколога медичного центру «Уросвіт», пацієнтка, яка планує вагітність, отримає:

 • комплексне обстеження;
 • рекомендації щодо зачаття;
 • психологічну допомогу у відповідальний момент під час планування вагітності: від зачаття до народження.

Краща підготовка – медичне обстеження

Лікарі-гінекологи медичного центру «Уросвіт» – це досвідчені фахівці, котрі розкажуть все про вагітність від а до я. Працюють спеціалісти виключно на сучасному діагностичному обладнанні, застосовуючи найефективніші методи лікування. У медичному центрі вважають кращою підготовкою до зачаття – проходження повного медичного обстеження жінки та, бажано, майбутнього батька також.

У період планування вагітності та безпосередньо тоді, коли всередині жінки вже зародилось життя, слід обов’язково консультуватися з гінекологом щодо прийому медикаментів, в тому числі й рослинного походження. Оскільки лікарські препарати можуть вплинути на зачаття, на плід, а такі лікарські трави, як звіробій, ехінацея, женьшень навіть спровокувати аборт.

Які аналізи потрібно здати перед вагітністю?

Жінка, котра вирішила завагітніти, окрім того, що має відмовитись від згубних звичок, віддавши перевагу здоровому способу життя, повинна пройти лабораторні дослідження. Зокрема, рекомендується здати такі аналізи перед плануванням вагітності:

 • загальний та біохімічний аналізи крові;
 • аналіз крові на наявність антитіл до хламідіозу, герпесу, токсоплазмозу, краснухи, гепатиту В і С, ВІЛ, сифілісу тощо;
 • загальний аналіз сечі;
 • визначення резус-фактора та групи крові, що бажано здати обом батькам;
 • мазок з піхви на наявність інфекцій;
 • коагулограму для оцінки здатності крові для згортання;
 • кольпоскопію шийки матки;
 • УЗД органів малого таза;
 • аналіз на рівень цукру в крові.

Коли вагітніти?

Після того, як пройдено всі аналізи для планування вагітності у медичному центрі «Уросвіт» та лікування (в разі необхідності), можна приступати до зачаття. Зазвичай, воно наступає в період між закінченням другого і початком третього тижня менструального циклу, коли в жіночому організмі відбувається овуляція.

Аналіз на вагітність (ХГЧ) у Львові

У львівському медичному центрі «Уросвіт» можна виявити вагітність, починаючи з восьмого дня від початку зачаття. Лікарі-гінекологи рекомендують здати аналіз на хоріонічний гонадотропін (ХГЧ), який показує в організмі жінці рівень особливого білка-гормону, що виробляється оболонками ембріона в матці. Наявність ХГЧ в крові та сечі свідчить про зародження нового життя. Цей аналіз проводиться неодноразово протягом всієї вагітності. Вірно трактувати результати тесту може лише лікар-гінеколог, тож зверніться до спеціалістів медичного центру «Уросвіт» за адресою: м. Львів, вул. Івана Огієнка, 3. Запишіться на прийом заздалегідь за контактним телефоном: +38(096) 700-30-80.

Що ще показує аналіз на хоріонічний гонадотропін?

Аналіз на ХГЧ – є одним із найважливіших інструментів моніторингу вагітності, котра розвивається. Він необхідний для контролю успішного перебігу вагітності жінки в динаміці. Це діагностичне дослідження не лише виявляє вагітність на ранніх термінах, а й дозволяє діагностувати розвиток багатоплідної вагітності, виключити позаматкову вагітність, виявити можливі хромосомні порушення плоду. Крім того, аналіз на ХГЧ призначається жінкам для діагностики аменореї (тривала відсутність менструації), пухлинних процесів в організмі, плацентарної недостатності тощо.

Коли життя вже зародилося

Жінок, в чиїх утробах вже зародилося життя, цікавить, які аналізи потрібно здавати при вагітності? Гінекологи медичного центру «Уросвіт» радять, окрім регулярних оглядів, здати низку аналізів та пройти ультразвукове дослідження. Подібне спостереження за процесами, що відбуваються в організмі вагітної, дозволяють контролювати розвиток плода. Рекомендовано до 12-го тижня вагітності здійснити перший огляд під час якого лікар також вимірює зріст, вагу, температуру тіла, пульс, артеріальний тиск вагітної пацієнтки, бере мазки на флору та цитологію, проводить УЗД.

Схожі новини