Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Піднялася температура, і вже наступного дня ми поїхали до лікарів», – син померлого від COVID-19 на Миколаївщині
07 Травня, 18:57
logo-black

«Піднялася температура, і вже наступного дня ми поїхали до лікарів», – син померлого від COVID-19 на Миколаївщині

Вікторія Ничта

Сьогодні зранку LMN повідомляла про те, що обласна лабораторія підтвердила COVID-19 у 61-річного мешканця Миколаївського району. Він помер 4 травня у госпіталі у Винниках із попереднім діагнозом “двостороннє запалення легень”.

Як нам стало відомо, покійний проживав у селі Липець. У розмові з його сином дізналися подробиці трагедії. Зауважимо, як писали в ЗМІ, у Винниківському госпіталі повідомляли, що чоловік тривалий час лікувався вдома самотужки. Та його син це заперечує.

«Батько був далекобійником, їздив по Україні, – розповідає чоловік. Просить його не називати. – 16 квітня повернувся із чергового рейсу з Києва. Вдома йому стало зле – піднялася температура, боліло вухо. Ми спочатку думали, що це звичайна застуда. Але вже наступного дня поїхали на огляд у Миколаївську районну лікарню. Батько ще з дитинства мав проблеми із легенями, тож через пандемію коронавірусу вирішили не зволікати. Там йому зробили експрес-тест, він виявився негативний. Тата ретельно оглянули, зробили рентген і поставили діагноз «двостороннє запалення легень». Призначили необхідне лікування і відправили нас додому. Ми старанно виконували усі настанови лікарів, але татові ставало лише гірше. І вже 3 травня я відвіз його у Львівську інфекційну лікарню, а звідти спецбригада швидкої повезла його в госпіталь у Винники».

Там чоловікові одразу зробили ПРЛ-тест.

«Мені медики сказали їхати додому, – продовжує син потерпілого. – Я ще наполягав на тому, щоб і мені зробили необхідні тести, бо ж контактував з татом. Але мені сказали, що в цьому нема потреби, бо симптомів у мене нема. А вже зранку повідомили, що батька не стало. Проконсультували, що і як я повинен зробити для поховання. Тож я придбав труну і поїхав забирати тіло. У морзі тіло батька обробили спеціальними розчинами, помістили його у герметичний пакет. Я повіз батька у нашу сільську церкву, щоб відспівати і похоронити».

На похорон односельця прийшло майже 20 людей, хоча родичі просили їх не приходити.

«Попри усі перестороги люди таки прийшли, – розповідає чоловік, – бо любили і поважали мого батька. До того ж тоді ніхто не знав, від чого насправді він помер. Усі були в масках і дотримувалися дистанції».

Чоловік додає, що рідним важко пережити цю втрату.

«За життя тато дуже веселий був, життєрадісний, – каже син покійного, – колись грав на весіллях. Попри проблему з легенями, завжди чудово почувався, вів здоровий спосіб життя, загартовувався, часто по вулиці босий ходив. От недавно, ще перед його поїздкою, ми разом картоплю перебирали. То ще з ним сварилися, щоб взувся, бо на вулиці холодно було».

Те, що в померлого був COVID-19, стало відомо лише вчора. Тож сьогодні в РДА відбулася термінова нарада з цього приводу. Представники відповідних служб вирішували, як діяти далі. Адже виявилося, що, вже будучи хворим, чоловік контактував не лише із рідними та односельцями, а й жителями Гірського, Раделичів та Колодруб. На разі Липиці не закриватимуть на жорсткий карантин. Усі контактні особи перебувають на самоізоляції, а за порядком у селі наглядатиме поліція.

Також на ізоляції перебувають і 14 медиків Миколаївської районної лікарні, які контактували з хворим.

Фото: Еспресо.TV

Схожі новини