Підозрюваний Порошенко: про що йдеться у тексті підозри п`ятому президенту | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Підозрюваний Порошенко: про що йдеться у тексті підозри п`ятому президенту
21 Грудня, 09:50

Підозрюваний Порошенко: про що йдеться у тексті підозри п`ятому президенту

Учора правоохоронці надіслали Петру Порошенку підозру в державній зраді. Йдеться про сприяння діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з Донбасу. Підозру надіслали поштою, оскільки Петро Порошенко напередодні виїхав за межі України.

У Службі безпеки України вважають, що під час виконання повноважень президента Порошенко поставив Україну в енергетичну залежність від РФ та підконтрольних їй ватажків псевдореспублік.

В основу підозри лягли покази свідків, висновки судових експертиз, аудіофайли, документи, на яких зафіксована інформація періоду 2014-2015 років та інші докази.

«У своїй сукупності вони свідчать, що Петро Порошенко, перебуваючи в той час на посаді Президента України, використав надані йому повноваження та інструменти впливу, щоб контракти з ПАР були розірвані. А потім на вимогу представників РФ організував підписання від імені України контрактів на постачання вугілля з непідконтрольних територій», – повідомив начальник управління Головного слідчого управління СБУ Анатолій Буліч.

За версією слідства, такі дії були допомогою РФ і терористичним організаціям, так званим Л/ДНР, у підривній діяльності проти України. А відтак є однією з форм державної зради.

У свою чергу керівник Головного слідчого управління СБУ Андрій Швець повідомив, що раніше спецслужба оголосила підозри трьом фігурантам даного провадження в рамках розслідування цієї резонансної справи.

Він нагадав, що розірвання контрактів з ПАР спровокувало хвилю «віялових» відключень електроенергії в нашій країні. А незаконні схеми для постачання вугілля з тимчасово окупованих територій на державні підприємства України були організовані за сприяння народного депутата Віктора Медведчука під впливом РФ.

За час функціонування цих схем проросійських терористів загалом було профінансовано на суму понад 200 млн гривень.

Нагадаємо, у жовтні за матеріалами СБУ народному депутату Віктору Медведчуку оголошено нову підозру – про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації.

Відео