«Підприємницький ярмарок» у Самборі: що пропонують студенти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Підприємницький ярмарок» у Самборі: що пропонують студенти
15 Червня, 16:21
logo-black

«Підприємницький ярмарок» у Самборі: що пропонують студенти

Марія Оринчак

У четвер, 13 червня, у Самбірському коледжі економіки та інформатики відбувся Форум «Підприємницький ярмарок». Студенти запропонували кілька бізнес-планів, а місцеві підприємці та чиновники обговорили реальність їх втілення. LMN побувала на заході та занотувала найцікавіші ідеї.

Проведення заходу зініціював волонтер Корпусу Миру США в Україні Девід Мірамонтес.   Свою вступну промову американець почав із цитування Франкового “Вічного революціонера”.

«Мій досвід перебування в Україні можна розглядати і як історію успіху, і як історію невдачі. Часто мені задають такі питання: «Що тобі подобається в Україні і що не подобається?». Ну і часто питають: «Чому ти не любиш холодець?» та «Як тобі українські дівчата?». Про дівчат і холодець поговоримо при інших обставин, – жартує Девід, – а ось в Україні мені подобається, що в ній лаконічно поєднується і  багаторічна вражаюча історія, і культурне розмаїття, і духовність народу».

 

Девід зазначив, що майбутній фахівець не повинен очікувати на вакантні робочі місця, а вміти самостійно його створити.

«Для сучасної самбірської молоді — це завдання, яке вони можуть виконати, приклавши зусилля та трохи інноваційності. Просто ознайомившись зі списком проектів, можна зрозуміти, що молодь має хист», – додав волонтер.

Перший предсталений проект – “Родинний з’їзд”. Хлопці-третьокурсники у вишиванках прагнуть створити агенцію, яка б об’єднувала українські родини. Серед послуг, що надаватимуть є створення та дослідження родинного дерева, змагання родин та проведення родинних з’їздів.

«Неважливо, чи у Вас велика родина, чи маленька — ми впораємось з організацією з’їзду будь-яких масштабів. Звісно, ми налагодимо співпрацю з різними туристичними базами, відпочинковими комплексами, ресторанами. Такої ідеї, як у нас, нема у цілій Україні. А зараз ми шукаємо інвестора, долучайтесь!», – зазначив один з хлопців-доповідачів.

Наступний проект, “Рука допомоги”, має на меті створити професійне агентство з нянями та доглядальницями.

«Дуже багато українців, у тому числі і самбірчан, через складне економічне становище змушені їхати за кордон на заробітки. Однак багато хто стикається з трудністю — нема на кого залишити стареньких батьків. Або ж молоді мами, які люблять своїх дітей, і, водночас, люблять свою роботу, проте не можуть працювати, бо нема на кого залишити дитинку. Власне, це і є потенційні клієнти нашого агентства. Ми будемо дуже сумлінно підбирати кадри, вони проходить огляд у медиків, психологів, збиратимемо відгуки клієнтів. Словом, збудуємо собі такий імідж, що нам довірятимуть», – зазначила представниця проекту.

Двоє дівчат, одна з яких із села Бабина на Самбірщині, запропонували створити заготівельний центр “Бабинчанка”.

 

«Ми знаємо, що у цьому селі живуть дуже працьовиті люди. Відповідно у Бабині можуть заготовляти натуральні продукти і на сусідні райони — плануємо постачати продукти на Дрогобиччину, Старосамбірщину, Турківщину».

Найбільше зацікавлення у присутніх викликах проект “IT-школа для всіх”. Як зазначив представник проекту Володимир Цвик, ідея не нова для України, але дуже актуальна для Самбора — оскільки нічого схожого у місті немає, є лише приватні репетитори та вчителі у школах.

«Хочемо охоплювати різний віковий сегмент. Почати з дітей, бо з ними легко і цікаво працювати, а потім можна створити й курс для людей літнього віку, бо мене вже реально дістало, що моя бабуся перепитує за кожне віконечко на комп’ютері і лякається кожнісінького   повідомлення», – каже Володимир.

Цей проект, схоже, знайшов   і потенційного інвестора — одного з самбірських підприємців, який попросив команду підготувати детальний фінансовий план.

Наступна команда, за їх словами, пропонує створити у Самборі місце затишку, універсальності, творчого натхнення та релаксу  – “Кінотеатр просто неба”

«Можливість випити смачної кави в затишній атмосфері, відпочити, познайомитись і весело провести свій вільний час — завдання, яке ставить перед собою наш проект. Насправді великих фінансових вкладень у відкриття кінотеатру на свіжому повітрі не потрібно, оскільки нам не треба орендувати чи купувати приміщення, а лише земельну ділянку», – зазначає спікерка.

Велокафе — ще один проект, який студенти вважають надзвичайно перспективним, оскільки містечко простягається вздовж траси Львів — Ужгород.

 

«В Україні є тільки один схожий проект — у Харкові. Там велокафе користується  неабикою популярністю. Та й взагалі, це дуже популярний формат у США, європейських країнах. Весь інтер’єр буде оформлений у стилі веломандрівок — стільці, наприклад, у формі велоспедних крісел, а на стінах висітимуть колеса», – кажуть представники проекту.

Останній представлений проект — сироварня “Смакота”. Студентка коледжу пропонує за конкурентну плату скуповувати молоко у навколишніх селах Самбора та варити з нього натуральний сир.

«Ми визначили, які сири користуються найбільшою популярністю в Україні, і саме їх будемо пропонувати. Звісно товар буде не дешевий, але така якість того вартуватиме».

 

Відео