Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Підробляють і дуже дорогі ліки від раку, і звичайні знеболювальні»,  – Уляна Супрун.
02 Лютого, 19:48

«Підробляють і дуже дорогі ліки від раку, і звичайні знеболювальні», – Уляна Супрун.

Ліки можуть не мати жодного ефекту не зважаючи ні на ціну, ні на патент лікарського засобу. Все тому, що останнім часом їх почали масово підробляти. Як розрізнити фальсифікований препарат від якісного, радить в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Проблема підробки ліків стосується всіх країн, з будь-яким рівнем доходу, але особливо гостро її відчуваються мешканці з ослабленими системами охорони здоров’я. Часто люди наражають себе на небезпеку самі — займаючись самолікуванням, замовляють ліки на веб-сайтах, які безконтрольно розповсюджують підробки. Фальсифікатом можуть бути як дуже дорогі ліки проти раку, так і звичайні знеболювальні»,  – пише Супрун.

Чиновниця на своїй сторінці у Фейсбук розписала, як же ж перевірити препарати.

«Уважно роздивіться упаковку — чи є пошкодження або помилки в тексті. Чи збігаються дати виготовлення та закінчення терміну придатності, вказані на зовнішній упаковці, з датами, які вказані на первинній упаковці. Варто оцінити зовнішній вигляд препарату, його цілісність та чи має він нехарактерний колір або запах. Якщо виникли підозри або з’явилася небажана реакція на прийом препарату — якомога швидше покажіть його лікарю», – каже чиновниця.

Варто обов’язково повідомляти про підозрілу медичну продукцію в державні органи — Держлікслужбу і Державний експертний центр МОЗ України. На сайтах цих служб є електронні форми, які потрібно заповнити, якщо є підозра, що препарат — фальшивка: https://goo.gl/UHjYPx. І якщо у ліків відсутній терапевтичний ефект або наявні побічні реакції: https://goo.gl/dfgiBn.

«У анкетах вказуєте звичайні дані про ліки: назву, номер серії, виробника тощо. Важливо чітко описати всі фактори, які вас турбують, у спеціальних полях. Це допоможе фахівцям зробити докладний аналіз препарату та оперативно відреагувати», – додає.

Рекомендує Супрун всі препарати приймати, тільки після призначень лікарем. І ні в якому разі не замовляти їх через інтернет.

Схожі новини