Підручник з підтекстом | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Радянська зброя та солдати «ЛНР-ДНР»
12 Жовтня, 15:44

Радянська зброя та солдати «ЛНР-ДНР»

Підручник «Захист Вітчизни», який планували випустити в Україні, показує не зовсім українських військових

Помилки щодо історичного фактажу, у концепції та фотографіях – за таким підручником мали б навчатись українські старшокласника.

Заступник директора Класичної гімназії ЛНУ ім.І.Франка, Сергій Хараху намагається виправити цю несправедливість. Але щоб переробити підручник, потрібно 500 тисяч гривень.

«У підручнику немає фотографій українських військових, а є картинки військових без опізнавальних знаків, із радянською зброєю. Чому автори не захотіли брати фотографії українських солдатів зі сучасною українською зброєю?» – каже Сергій.

Також, на 138-й сторінці є фото  бойовиків «ЛНР-ДНР», але немає жодної згадки про переможні битви наших військових. Приховуються будь-які деталі щодо війни на сході України. Патріотизм тут повністю відсутній.

«Підручник Гнатюка є проросійським, має злочинну брехню та неправдиві історичні дані,» – продовжує вчитель.

Займатись цією проблемою у Міносвіти відмовились, порекомендували звернутись у відділу Інституту модернізації змісту освіти.

«Мені сказали писати офіційного листа-скаргу! Я запитав, чи можна надіслати електронного листа…  Повідомили, що потрібен підпис. У відділі ніхто не знав, що існує стандартна форма звернення на їх же сайті! І це фахівці Інституту модернізації змісту освіти!», – розповідає Сергій.

Активіст звернувся до СБУ, надав повну інформацію про підручник видавництва “Генеза” та діяльність чиновників Міністерства освіти і науки України. Щодо встановлення осіб винних у підготовці та виготовленні неякісного підручника Гнатюка “Захист Вітчизни” для 10 класу.

«Щоб переробити підручник потрібно, приблизно 500 000. Це купа грошей, адже замінити сторінку за вартістю теж саме, що надрукувати третину книжки! А це наші з вами, платників податків, гроші,» – стверджує Сергій Хараху.

ЛМН буде стежити за розвитком подій.

Відео