Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Підтримка ефективності української держави за півроку зросла з 5% до 54%
25 Травня, 18:57

Підтримка ефективності української держави за півроку зросла з 5% до 54%

За пів року значно більше українців стали вважати, що центральні органи влади справляються майже зі всіма своїми обов’язками: цей показник з кінця 2021 року зріс з 5% до 54%. Про це свідчить опитування соціологічної групи «Рейтинг», яке провели 18-19 травня.

Водночас зменшилася кількість людей, які вважають, що органи влади майже не справляються зі своїми обов’язками — з 44% до 4%. Трохи більш стриманими є оцінки мешканців сходу. Серед вікових груп вищі оцінки характерні для молоді.

Також 79% вважають, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку. У цьому питанні теж відбувся різкий стрибок на тлі опору російському вторгненню. Якщо ще у лютому лише 25% українців казали, що справи йдуть у правильному напрямку, то вже у березні цей показник зріс до 76%.

Також покращилися оцінки співвідношення досягнень та невдач України за часи її незалежності. Наприкінці 2021 року 53% людей вважали, що за цей період переважали невдачі, то в травні 2022 року ця кількість зменшилися до 30%. При цьому найбільша кількість негативних оцінок характерна для мешканців центрального регіону, а найменша — для мешканців сходу.

Покращилися навіть оцінки умов життя для більшості населення України. Зараз 59% українців вважають, що умови є загалом задовільними, а наприкінці 2021 року так казали лише 34%. Проте тут серед мешканців півдня та сходу вже є дещо більша кількість опитаних, які називають умови життя поганими.

Змінилися і думки про майбутнє України. Кількість людей, які вважають, що ситуація покращуватиметься, за пів року зросла з 13% до 76%. У цьому питання всі регіони вірять у краще майбутнє України приблизно однаково.

Схожі новини