Пішов на війну після загибелі найкращого друга: львівські медики допомогли захиснику знову стати на ноги – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Пішов на війну після загибелі найкращого друга: львівські медики допомогли захиснику знову стати на ноги
19 Липня, 16:29

Пішов на війну після загибелі найкращого друга: львівські медики допомогли захиснику знову стати на ноги

У Львові медики допомогли стати на ногу воїну, який отримав важке поранення та заледве не втратив кінцівку. Як розповіли у Першому медичному об’єднанні, п’ять місяців операцій та лікування знерухомили кінцівки захисника.

27-річний Олекса Клюк – приватний підприємець зі Львова. На початку повномасштабного вторгнення на війні загинув його найближчий товариш. Чоловік важко переживав втрату друга та вирішив приєднатись до лав десантно-штурмової бригади. А далі нищив ворога на луганському відтинку фронту.

Важке поранення Олекса отримав під час штурму ворожих позицій. Пригадує: вони висадились з важкої техніки, їх помітили росіяни та почали крити мінометним вогнем. Олекса не встиг добре “закопатися”. Одна з мін приземлилась поруч, а її уламки шматували праву ногу. Починалась масивна кровотеча. Олекса наклав собі турнікет. Каже, що в той момент думав лише про одне: будь що має вижити заради своїх рідних.

“Побратими евакуюють пораненого до найближчого стабілізаційного пункту. Далі  – Краматорськ, Дніпро та Львів. Тутешні лікарі довго борються за збереження правої ноги захисника, виконують низку складних операцій і зрештою –  ампутації вдається уникнути. Однак, п’ять місяців лікування Олекса не вставав на ноги. Його м’язи атрофувалися”, – розповіли у лікарні.

Аби наново навчити захисника ходити, його скеровують до Центру НЕЗЛАМНІ. Тут протягом місяця Олекса щодня займався фізичною реабілітацією.

“Хоч пройшов маленький проміжок часу, вже є покращення. Мені дуже допомогли фізичні терапевти. Я вже можу стояти! Це так файно, коли ти можеш встати та побачити світ зі свого зросту. Мій фізичний стан покращився, я відчуваю більше сили в ногах”, – каже боєць.

Попереду у нього ще одна реконструктивна операція на нозі – встановлення штучної кістки. А потому – знову реабілітація.

Після відновлення Олекса мріє здійснити пішу прогулянку рідним Львовом – як любив це робити колись – до великої війни. А потому хоче повернутися на передову, аби разом з іншими нашими захисниками звільнити всі українські землі.

 

Відео