Після смерті врятував три життя: від 32-річного донора з Львівщини медики пересадили серце та нирки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Після смерті врятував три життя: від 32-річного донора з Львівщини медики пересадили серце та нирки
01 Червня, 12:41

Після смерті врятував три життя: від 32-річного донора з Львівщини медики пересадили серце та нирки

Сьогодні вночі, з 31 травня на 1 червня, у львівській Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги пересадили серце та дві нирки від 32-річного посмертного донора з Львівщини. Молодий чоловік отримав несумісну зі життям травму голови. Його матір та старша сестра дали згоду на донорство органів, розповів генеральний директор лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук у Фейсбук.

Пересадку серця проводила бригада львівських і київських трансплантологів. Це вже восьма така операція у Львові за останні 1,5 року. Реципієнтом став 48-річний мешканець Івано-Франківської області. Його власне серце вже ледь працювало, повідомив у Фейсбук директор Інституту серця Борис Тодуров.

Пересадкою нирок займалася команда львівських трансплантологів під керівництвом керівника центру трансплантології лікарні Максима Овечка.

«Одну нирку пересадили 43-річній жительці Львівщини, в якої нирки відмовили 10 років тому після народження дитини. Другу – 46-річному львів’янину, який чотири роки був на гемодіалізі. Він стояв у черзі на пересадку в Білорусі, але допомогти змогли йому вдома, у Львові», – зазначив Олег Самчук.

 

Підбір пар донор-реципієнт здійснювався автоматично єдиною державною інформаційною системою трансплантації органів і тканин, куди заносять всіх пацієнтів, що є у листі очікування.

Фото: Фейсбук

 

 

Відео