“Після пережитого син сильно захворів»: десятикласника львівської школи учителі залишили самого на морозі | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Після пережитого син сильно захворів»: десятикласника львівської школи учителі залишили самого на морозі
15 Січня, 15:05
logo-black

“Після пережитого син сильно захворів»: десятикласника львівської школи учителі залишили самого на морозі

Юлія Швидко

Микола Бойко, учень 10-го класу львівської загальноосвітньої школи №98, захворів після того, як 12 годин добирався додому. Його на вулиці при температурі -6 градусів у Закарпатській області на кордоні з Угорщиною залишили вчителі. Дорогою до Італії виявилося, що хлопець не має біометричного паспорта.

«Помилково дали нашій дитині не біометричний паспорт, а звичайний, також діючий. Дитина виявила це перед кордоном. Син відразу сказав про це завучу. Вона заявила, що автобус чекати, поки ми привеземо інший паспорт, не буде. Через півгодини нашу дитину висадили на мороз, навіть не домовившись, щоб він чекав в теплому приміщенні. Мені по телефону завуч сказала, що домовилась з кимось з прикордонників, що його посадять в транспорт до Львова, але це виявились тільки слова», – обурюється мама Миколи Олена Бойко.

Хлопець простояв на морозі 3 години, стверджує жінка.

«Нікому до нього не було діла. Промерзнувши, він почав шукати транспорт, щоб добратись на вокзал Чопа. Телефон був поза зоною. Уявляєте, що ми пережили? Знайшлась добра людина, яка відвезла його на вокзал. А потім добрий провідник взяв його без квитка в поїзд. Наш син добрався додому в 3 годині ночі. Був в стані шоку. Йому вже не потрібна була Італія, він просто хотів додому.
Після пережитого він сильно захворів – третій день температура 40, яка нічим не збивається. Лікар сказав, що це є наслідком пережитого стресу і переохолодження. Зараз ми у лікарні», – додає Олена Бойко.

Педагоги школи №98 кажуть, що мали лише добрі наміри. Заздалегідь готувалися до екскурсії «Просто Венеція», тому не могли через одного учня не поїхати цілим класом. Коли виявилося, що Миколу не пропустять через кордон, домовилися з працівницею митниці, яка пообіцяла хлопця машиною відправити до Львова.

«Протягом 2 годин ми перебували на кордоні України і 2 години на кордоні Угорщини. Тільки під’їхавши до кордону, Микола виявив, що паспорт не той. Отож, у мами було 4 години привезти паспорт. Вона телефоном нас запевняла, що везе його. Ми шукали різні варіанти виходу, бо мали на це час. 2 дітей мали дозвіл лише від одного з батьків, тому терміново робили дозволи і надсилали їх вайбером. Після більше двох годин очікування до нас підійшов начальник зміни і повідомив, що всі можуть їхати, крім Миколи. Запевнив нас, що дитина залишиться і її передадуть батькам. На той час ми знали, що мама їде бла-бла-каром. Ми ще раз поговорили з мамою і впевнились, що вона погоджується на таке рішення. Дитину залишили зі згоди мами на начальника зміни. Це надзвичайно неприємна ситуація. І я готова нести відповідальність відповідно до чинного законодавства», – зазначила директор школи №98 Людмила Земба.

Відео