Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Після протесту сестри художника виставку його робіт передчасно закрили
05 Червня, 13:48
logo-black

Після протесту сестри художника виставку його робіт передчасно закрили

Марія Оринчак

Марія Дика, сестра померлого львівського художника Мирослава Ягоди, влаштувала одиночний протест на вході до Палацу мистецтв. Вона незадоволена організацією виставки картин свого брата. Жінка розпочала акцію у п’ятницю, 31 травня. Її основна мета – отримати відповідь від директора Львівської національної галереї мистецтв Тараса Возняка.

«Ми вважаємо, що палац грубо порушив права нашої матері як єдиної спадкоємиці робіт Мирослава. Ніхто ні в кого не питав дозволу, більше того, маму навіть не збиралися запрошувати на виставку. Зробили це тільки після зауваження нашої знайомої. А для Мирослава при житті дуже важливо було, щоб мати була на його виставках. А я, щоб потрапити всередину, мусила купити квиток, – розповідає пані Марія LMN.

61754768_466163317463928_3436928977397088256_n

Каже, у адвоката її матері назбиралося багато питань до організаторів виставки. Він звернувся із запитом до Тараса Возяка, та відповіді поки не отримав. Марія Дика написала ці питання на великому плакаті, щоб привернути увагу громадськості.

«Чому немає датування робіт? Чому не вказана приналежність до колекцій? Чому так відрізняються експозиція і каталог? – каже пані Марія. – Буду стояти тут, поки не отримаю відповіді».

Виставка мала тривати з 21 березня по 9 червня. Однак її закрили передчасно – 2 червня. Квитки продавали по 50 і 70 грн. Марія Дика все одно не збирається припиняти акцію.

«Звісно, мені зараз хотілось би бути вдома, на Золочівщині, з онуками час проводити, а не тут стояти. Але я не можу бути осторонь, коли так просто порушують права. І навіть якби то не був мій брат, все одно б не змогла мовчати. В принципі, від такого грубого порушення авторських прав незастрахований ніхто з українських митців», – додала жінка.

LMN телефонувала до Тараса Возняка. Однак він не зміг дати коментар, зазначивши, що на робочому місці буде з понеділка.

Схожі новини