Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Після виборів гривня може різко подешевшати
21 Лютого, 14:15

Після виборів гривня може різко подешевшати

Найближчим часом на гривню посилиться тиск, що може привести до серйозних коливань курсу. Якщо українці відреагують і почнуть скуповувати долари і євро, то нацвалюта ризикує значно впасти.

Таку думку висловила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова,  пише OBOZREVATEL.  Фахівець пояснила, що Україна зараз переживає серйозний дефіцит торгового балансу й “урізання” закордонного фінансування, що може посилити девальваційний тиск на гривню.

“Це призведе до сильних курсових коливань, на які в українського суспільства реакція одна – “скуповувати за будь-яку ціну й на скільки вистачить грошей”. Підвищений попит органічно підштовхне вартість пропозиції до верхньої позначки. Наскільки високим він може бути – ми вже спостерігали у 2015 році. На жаль, щоб збити гривню з ніг достатньо декількох днів паніки. А на те, щоб її підняти з колін – йдуть роки”, – розповіла Коробкова.

Вона також заявила, що підвищення курсу долара в Україні перед президентськими виборами чекати не варто, але водночас обвалити курс нацвалюти можуть нездійсненні обіцянки чиновників.

“Якщо політики, наприклад, почнуть вмикати друкарський верстат НБУ для створення ілюзії “швидкого поліпшення”. Або в ручному режимі контролювати курс, щоб показати “стабільність”. Усе це за лічені тижні може привести до зриву програм співпраці з міжнародними партнерами, порушення бюджетної дисципліни і, як наслідок, дестабілізації у фінансовій сфері”, – вважає експерт.

Фото: УНІАН

Схожі новини