Pitbull Lviv: діяти на випередження | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Pitbull Lviv: діяти на випередження
29 Жовтня, 13:59

Pitbull Lviv: діяти на випередження

Марта Занюк

Як журналістка “ЛМН” “ловила” п’яних водіїв. У ніч з 26 на 27 жовтня у Львові пройшов черговий рейд проти нетверезих водіїв.

Останнім часом у Львові та області побільшало новин про ДТП за участі водіїв, які керували авто у нетверезому стані.
Виглядає, що нова поліція і драконські штрафи не сильно лякають тих, хто дозволяє собі випити і сісти за кермо.

Саме через це у Львові започаткували ініціативу Pitbull Lviv, котра також намагається виловити та передати поліції порушників.

В один із таких рейдів попросилась і я. Аби на власні очі побачити, як це виглядає.

Ми зібралися о 22:30 біля ТРЦ «Victoria Gardens». Вже через 15 хвилин прибули патрульні і провели інструктаж як діяти.
Після цього група активістів розділилась на підгрупи, ми сіли у машини і поїхали.

Через 15 хвилин прибули до закладу «Балканський дворик», що на Городоцькій, 243.

Зупинились. Чекаємо. Сидіти довелося довго, бо ніхто не виходив.

Та нарешті бачимо чоловіка в нетверезому стані. Його дружина сіла спереду, а він вже збирався сідати за кермо, але в одну мить побачив нас і зрозумів, що щось тут не так. Підійшов до дружини, сказав їй щось на вухо, показавши на нас. Жінка невдоволено глянула, але пересіла на водійське місце.

Висновок: чоловіка ми не затримали, але львів’яни вже знають, що сівши за кермо п’яними, ризикують бути поміченими не лише поліцією.

Ще трохи посиділи, почекали, поки всі роз’їдуться і о 01:15 поїхали під ресторан «I love you Odesa». Там було теж багато людей і машин. Сиділи, спостерігали, нікого не зловили.

Сподіваюсь, наша присутність також посприяла тому, що жоден нетверезий відвідувач цього закладу не сів після веселого вечора за кермо.

Їдемо далі. «Малевич». Під цим клубом “не попався” ніхто. На перший погляд, це тішить.

Та насправді за цю ніч патрульними та активістами було затримано 11 нетверезих водіїв, зокрема п’яну водійку, яка везла трьох дітей у багажнику. Перевірка на пристрої драгер підтвердила підозри активістів та патрульних – 0,36 проміле.

Ми патрулювали місто до 5 ранку. Під час рейду не трапилось агресивних історій, приголомлшливих затримань, проте чим більше таких активістів та рейдів, тим безпечніше місто.

У листопаді Pitbull Lviv також патрулюватиме місто. Кожен охочий може долучитись.
Трохи про Pitbull Lviv

У нашому місті така ініціатива розпочалася ще 2 роки тому. Її організатором є активіст Pitbull Lviv Маркіян Кравченко.

Побачивши відео з першого київського рейду, я зрозумів, що це дуже корисна ініціатива. Створив у Facebook групу Pitbull Lviv і почав діяти. Організував велику зустріч, на якій розповів про свою ідею створити рейд у Львові. Відтоді ми і всі охочі збираємось через кожні вихідні і «ловимо» нетверезих водіїв, – каже Маркіян.

Зазвичай збирається близько 10 машин. Також є оперативний чат з великою кількістю людей, які можуть щодня інформувати, якщо бачать, що нетвереза людина сідає за кермо.

Ми приїжджаємо під клуби, заклади, які працюють допізна і спостерігаємо хто в якому стані сідає за кермо. Коли бачимо щось підозріле, дзвонимо на 102 і передаємо орієнтування патрульним, – розповів Маркіян Кравченко.

Завдання активістів – реагувати та орієнтувати патрульних. Все інше – завдання поліції.

Відео