Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Півсотні сімей постраждали від негоди на Золочівщині
03 Травня, 16:14
logo-black

Півсотні сімей постраждали від негоди на Золочівщині

Софія Мінджоса

У селах Поморяни та Богутин, що на Золочівщині, підраховують збитки, завдані під час потопу на сам Великдень. Приблизно 40-50 сімей постраждали від негоди: одним вода затопила картоплю на полі, комусь – підвали, в когось постраждала худоба.

«Найбільших збитків зазнали дві сім’ї з Богутина і одна з Поморян. У них вода потрапила в будинки, піднялася до 30 сантиметрів, – каже LMN сільський голова Поморян Володимир Бас. – Сьогодні я був в одній з цих хат. Підлоги знімати не треба, вона коли висохне, буде придатною. Ми вже склали обстежувальні акти і відправимо їх у Золочів. Районна рада найближчим часом має компенсувати цим сім’ям збитки. На вулицях є багато каміння, то ми його приберемо за місцеві кошти».

Володимир Бас каже, раніше місцеві страхували будинки, але оскільки подібної негоди не було вже багато років, люди перестали це робити.

«Слава Богу, що всі живі і не було масштабних пошкоджень. Але шкода, що для нас свята закінчилися ще в неділю ввечері, в мене теж подвір’я затопило, – каже голова. – В той день в одного чоловіка віднесло течією автомобіль. Він приїхав до сестри і припаркував авто поблизу річки. Коли сталася негода, хотів його забрати, але було пізно. Його разом з машиною віднесло до річки. Потім чоловіка рятували працівники ДСНС, а авто витягнули вже на другий день. Воно, до речі, хоч зазнало ушкоджень, але їхати могло».

Місцеві мешканці, яким затопило хати, досі не можуть позбутися води.

«Я живу з братом і двома синами, разом ми повиносили все те болото на подвір’я, – каже 50-річна Надія Шембег, власниця одного з пошкоджених будинків.  – Але в хаті ще досі вода з-під підлоги виходить. В нас під час негоди навіть туалет віднесло, ми до сусідів просимося. А картопля і пшениця взагалі вже для споживання не годяться».

Схожі новини