Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Півторарічного хлопчика з подвоєною ниркою успішно прооперували у Львові
20 Грудня, 20:00

Півторарічного хлопчика з подвоєною ниркою успішно прооперували у Львові

У четвер, 19 грудня, дитячі хірурги львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ прооперували півторарічного хлопчика з Луцька. У нього складна патологія нирок. Медики оперували вперше за допомогою відеоендоскопічної стійки. Це дозволило провести все на найвищому рівні, скоротити час операції і зробити її малотравматичною і значно безпечнішою, передає zaxid.net.

Хлопчик народився з подвоєною правою ниркою. Дитячий уролог ОХМАТДИТу Андрій Поцюрко розповів, що верхня частина цієї нирки була недорозвинута, інфікована і постійно провокувала у хлопчика запальні процеси. Дитина практично весь час була на антибіотиках.

Після ретельного обстеження медики вирішили забрати ту частину нирки, яка не працює.

«Така операція належить до розряду складних, бо видалити всю нирку не становить особливих труднощів, а ось зробити так, аби непрацюючу частину нирки забрати і при цьому не ушкодити нижню, працюючу, не так просто», – каже Андрій Поцюрко.

Оперувати дитину вирішили лапароскопічним способом, бо він для такої маленької дитини менш травматичний. До того ж керівник центру дитячої малоінвазивної хірургії ОХМАТДИТу Андрій Дворакевич має немалий досвід проведення складних операцій дітям саме цим способом.

Операція хлопчика тривала майже чотири години. Для дитини вона була малотравтатичною, бо хірурги добралися до правої нирки через два невеликі проколи до 3 мм на животі і один до 1 см на пупку. Вони висікли недорозвинену верхню частину правої нирки і один непрацюючий сечовод і видалили їх через розріз на пупку, а нижня частина правої нирки після хірургічної реконструкції залишилася працюючою. Тепер хлопчик має дві працюючі нирки.

Відеоендоскопічну стійку 3D4K львівським медикам на два тижні дала на апробацію німецька фірма. Стійка дозволяє бачити у тривимірному зображенні внутрішні органи дитини, а це, своєю чергою, дозволяє хірургам краще орієнтуватися всередині черевної порожнини.
Враження від роботи з таким обладнанням, за словами хірургів, просто фантастичні, а робота на такій апаратурі окрилює.

«Ми бачили у тривимірному зображенні внутрішні органи дитини, так, ніби вони зовсім поруч, що дозволяє краще орієнтуватися, всі дії хірурга чіткі, він усе робить значно якісніше і швидше. До того ми оперували дітей на іншому, старшому обладнанні. Враження таке, що зі старого «Запорожця» ми пересіли на сучасний «Мерседес». Я вважаю, що це новий крок у розвитку малоінвазивної хірургії, черговий крок до роботизованої хірургії, де також є тривимірне зображення», – каже Андрій Дворакевич.

Ця апаратура коштує 174 тис. євро. Скоро її для львівської дитячої лікарні закуплять за гроші Євросоюзу, бо ОХМАТДИТ став переможцем проекту Євросоюзу з транскордонного співробітництва і отримав майже 605 тис. євро на створення нової операційної, навчання, обмін досвідом тощо.

Фото: zaxid.net

 

  • 0
  • 155
Схожі новини