Півторарічний дрогобичанин Матвій просить допомоги: у нього діагностували мієлоїдну лейкемію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Півторарічний дрогобичанин Матвій просить допомоги: у нього діагностували мієлоїдну лейкемію
17 Червня, 20:14
logo-black

Півторарічний дрогобичанин Матвій просить допомоги: у нього діагностували мієлоїдну лейкемію

Тетяна Пасічник

У півторарічного Матвія Цихівського з Дрогобича два тижні тому діагностували гостру мієлоїдну лейкемію. Батько хлопчика Юрій Цихівський розповідає, все почалось з кашлю.

“Спочатку почав кашляти наш старший син, йому 3 роки, – каже. – Ми записались на прийом до львівського лікаря. Одразу почав кашляти Матвійко, тому повезли його заодно перевірити. Ще були дивні симптоми у Матвія. На шиї вискочила дивна гулька. Також укуси комарів на тілі не заживали, а лише збільшувались і затирались страшно. Ще всі ноги в синцях були. Я ще жартував: “Ну ти в мене, сину, воєвода”. Коли ми вже здали аналіз крові, спочатку лікарі нічого нам не говорили. Просто направили у Чорнобильську лікарню на детальніше обстеження”.

Там батькам, Юрію та Олександрі, сказали остаточний діагноз.

“Ніколи не забуду цю страшну хвилину. Вийшла лікарка і каже: “На жаль, втішних нових для вас немає. У Матвійчика лейкемія”. У мене ступор, стан дружини теж неможливо описати. Так, як в нас агресивний вид лейкемії, вирішили шукати клініку за кордоном”, – розповідає Юрій Цихівський.

Два дні тому подружжя з сином Матвієм прилетіли в ізраїльську клініку. Один день перебування у лікарні коштує 1750 дол. Лікарі попереджають, що жити там сім’ї доведеться не менше пів року.

“Цей шанс поїхати на лікування в Ізраїль нам дали люди. Знайомі, друзі, рідні і зовсім чужі люди перераховували великі кошти. Ми дуже надіємось, що нам ще допомагатимуть і ми разом вилікуємо Матвія, – каже Юрій. – Згодом лікарі почнуть вводити першу хімію. Вона дорога, адже вид лейкемії – дуже агресивний. Все залежить від того, як дитячий організм буде переносити хімію. Лікарі планують вводити чотири блоки хіміотерапії. Надіємось, їх хватить, аби все минулось. Є шанси, що пересадка кісткового мозку не знадобиться”.

” Ми з дружиною зараз впевнені, як тільки вилікуємо Матвія – створимо свій фонд допомоги онкохворим діткам. Просто ми зсередини відчули, як це боляче. Не передати словами. Якщо залишуться кошти від лікування сина – це будуть перші гроші у цьому фонді, але точно не останні”, – додає.

Юрій каже, зі старшим сином вдома залишилась бабуся.

“Це теж важка історія, адже він закрився в собі, не говорить, не бавиться. Ми нічого не можемо зробити, бо зараз на волосинці життя ще одного сина, треба рятувати його. Зі старшим вдома працює психолог, робить все, аби витягнути дитину з депресії. Коли ми виздоровіємо, а це обов’язково станеться, тоді приїдемо і зробимо все, аби ця психологічна травма у нього зникла. Це важко, але зараз в нас нема вибору”, – додає батько.

Діагностика Матвія коштує близько 15 тис. дол. Один день прийому хіміотерапії – більше 3 тис. дол.

Приблизна вартість лікування на місяць – 58 тис. дол.

Юрій та Олександра Цихівські благають небайдужих допомогти їхньому сину. Кажуть, життя Матвія – у руках людей.

Реквізити для допомоги

Приватбанк
Цихівський Юрій Валерійович
5221 1911 0046 3917

Монобанк
Цихівський Юрій Валерійович
5375 4141 0037 0385

Відео