“По 12 годин у величезних чергах під дощем та у спеку”: як українці перетинають кордон з Польщею | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“По 12 годин у величезних чергах під дощем та у спеку”: як українці перетинають кордон з Польщею
08 Червня, 18:36
logo-black

“По 12 годин у величезних чергах під дощем та у спеку”: як українці перетинають кордон з Польщею

Ось уже кілька днів на пішому пункті пропуску “Шегині” людям доводиться стояти у черзі щонайменше 12 годин, щоб перетнути кордон. Світлинами та враженнями від такого перетину кордону українці діляться у соціальних мережах.

Стоять у чергах в основному заробітчани, які їдуть на сезонні роботи. Очевидці повідомляють, що швидкість черги – 10 м на годину, черга до туалету – годину-півтори.  У Фейсбуці заробітчани розмістили відкрите звернення до урядів України та Польщі, в якому просять негайно відреагувати на ситуацію, що склалася.

“Кожного дня кордон Польщі перетинають близько 3000 громадян України. Через обмеження, які існують внаслідок карантину, на пішохідному переході Шегині – Medyka утворилась катастрофічна ситуація. Люди опинились в пастці на нейтральній смузі між Україною та Польщею. Вони змушені стояти по 12-15 годин у величезних чергах, під дощем і в спеку, в умовах абсолютної антисанітарії та антигігієни, без дотримання дистанції, наражаючи на небезпеку себе, громадян України та громадян Польщі”, – зазначає Мирослава Старицька-Луцишин, яка опублікувала звернення. 

На думку заробітчан, достатньо зробити 5 вагомих кроків, аби змінити ситуацію. Перш за все, організувати рейсові автобуси через кордон на всіх пунктах пропуску за доступну вартість для людей, які мають право на в’їзд в Польщу. Також, як вважають заробітчани, варто задіяти рейсові автобуси, що стоять в гаражах АТП, зробити їхні виїзди з близьких прикордонних містечок та м. Львова.

Водіям, які будуть перевозити людей на польові роботи, за їх словами, варто дозволити, як виняток, не перебувати в 14-денній обсервації, за умов дотримання заходів безпеки та регулярних обстежень. Жителям інших областей запропонувати електронний запис для реєстрації в черзі. Також для розв’язання проблеми варто дозволити курсування потягу Київ – Перемишль або Львів-Перемишль для людей, що мають право в’їзду в Польщу. Змінити ситуацію може і відкриття пішохідних переходів на інших пунктах пропуску.

Реакції урядів, зазначимо, наразі немає.

Відео