Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«По будинку тріщини пішли, люди просили ЖЕК щось зробити»: дрогобичанка про трагедію у місті
28 Серпня, 13:45
logo-black

«По будинку тріщини пішли, люди просили ЖЕК щось зробити»: дрогобичанка про трагедію у місті

Антоніна Скляренко

Досі під завалами будинку-“хрущовки”, що на вулиці Грушевського в Дрогобичі, шукають людей. Рятувальники розбирають по шматку цеглу, сподіваючись знайти живими тих, хто міг на момент трагедії бути вдома. У свою чергу мешканці міста кажуть, даремно розглядали причину обвалу – газовий вибух. Фундамент будинку був у жахливому стані і, скоріш за все, не витримав навантаження.

«В мене сестра живе у тому домі. Я навпроти. На щастя, їхню оселю не зачепило. Але те, що проблеми в домі були, знали всі. Тріщини пішли по будинку від фундаменту і по фасаді. Люди ходили, дзвонили в ЖЕК, це тривало не один рік, просили зайнятися цим, але ніхто не реагував. Там в підвалі фундамент почав розсипатися, від того і пішли тріщини. Чула, що хтось із нижніх поверхів робив перепланування, можливо, знесли несучі стіни. Все наклалося. Байдужість, халатність стали причиною людського горя, – розповідає Оксана Струнська. – Я прокинулась серед ночі від якогось незрозумілого грохоту. Звук був, наще щось падає з гори. То не вибух. Зірвалась, підійшла до вікна, а там дим від пилюки і більше нічого не видно. Якийсь чоловік дуже кричав. Коли повибігали на вулицю, побачили, що просто нема під’їзду. Знаю, що загинув 62-річний чоловік та, кажуть, жінка 45-річна. Це страшно».

Жінка говорить, основне, про яку допомогу зараз просять, – це про молитву, аби тих, кого, ймовірно, знайдуть ще рятувальники, були живими. Решту помочі забезпечує місцева влада. Організували для постраждалих найнеобхідніше. Облаштували евакуаційний пункт на базі 16 школи. Там люди можуть поїсти і поспати. Запустили в роботу гарячу лінію (03244) 2-13-27.

 

“Враховуючи кількість прописаних, під завалами може бути ще 5 осіб, – каже Петро Коротинський із ДСНС Львівської області. – Пошуково-рятувальні роботи будуть проводитись доти, поки не буде з’ясована доля цих людей.”

Нагадаємо, будинок де трапилось руйнування, збудований у 1960 році. Був розрахований на 64 квартири. За припискою тут мешкали 73 людей. У під’їзді, що постраждав, – 16 мешканців.

До речі, ПАТ «Львівгаз» теж заперечило інформацію про вибух побутового газу як попередню причину обвалу будинку. За даними прес-служби «Львівгазу», вибуху газу будинку бути не могло, – пише «Варто Галицькі новини».

Остаточно про причини трагедії стане відомо згодом, коли буде завершено слідство. Наразі правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства.

Для помочі постраждалим відкрито також рахунки:

Кошти можна перерахувати на спеціальний благодійний рахунок:
р/р 31554386247068
МФО 820172
ЄДРПОУ 22392443
в Державній казначейській службі України Львівської області.

ФОТО: Високий замок

Схожі новини