Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Подарунок до Дня Незалежності: до кордону з Польщею через Львів побудують євроколію
23 Червня, 11:24

Подарунок до Дня Незалежності: до кордону з Польщею через Львів побудують євроколію

З Києва через Львів до кордону з Польщею планують збудувати швидкісну залізничну колію за європейськими стандартами. В уряді обіцяють реалізувати проєкт в межах підготовки до відзначення 30-ї річниці Незалежності України, повідомив Урядовий портал.

Крім проведення святкових урочистостей з нагоди 30-річчя Незалежності України, уряд обіцяє реалізувати низку масштабних інфраструктурних проєктів. Зокрема, це розбудова євроколії Київ – Львів – Скнилів, яка пролягатиме зі столиці до кордону з Польщею.

Також в Україні планують модернізувати 6 регінальних аеропортів, завершити будівництво нового лікувально-діагностичного комплексу в Охматдит. Загалом на будівництво та модернізацію цих об’єктів мають витратити 5,4 млрд грн. На урочистості прогнозують 100 млн грн.

«Фінансування всіх заходів здійснюватимуть за рахунок державного та місцевих бюджетів. Також залучатимуть приватні інвестиції, гранти, донорську допомогу», – йдеться на Урядовому порталі.

Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури запланувало цього року розпочати роботу над проєктом побудови залізничної мережі європейського формату, щоб запустити новітні потяги, які можуть рухатися із швидкістю руху понад 250 км/год. Першою із запланованих ділянок має стати залізнична колія довжиною у майже дві тисячі кілометрів, яка пролягатиме від Києва через Львів до кордону. Якщо фінансування проєкту буде достатнім, євроінтеграцію української залізничної мережі планують завершити до 2025 року.

Фото: ілюстративне

 

  • 0
  • 501
Схожі новини