Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Події у парламенті: Зеленський та Порошенко виступили з заявами
23 Травня, 07:54

Події у парламенті: Зеленський та Порошенко виступили з заявами

Президент Володимир Зеленський та його команда, екс-президент Петро Порошенко та спікер Верховної Ради Андрій Парубій прокоментували провал голосування закону про вибори та питання розпуску парламенту.

Зеленський закликав не обирати на виборах депутатів, що не підтримали зміни виборчого законодавства.

«Верховна Рада провалила законопроект про зміну виборчого законодавства. Старі політики обрали стару систему, бо лише вона дає їм шанс подовжити політичне життя. Вони розраховують за гроші та гречку знову пролізти до Верховної Ради. Але я переконаний, що вони помиляються. І навіть у мажоритарних округах ви оберете нових політиків, здатних змінити країну не на словах, а на ділі. То що? Зробимо їх разом? 21 липня!» – написав на сторінці у facebook Зеленський.

Новопризначені члени команди Зеленського прокоментували перспективи зміни виборчого законодавства та майбутніх виборів.

«Перші два провалені законопроекти щодо виборів – це був крок Зеленського назустріч і спроба витягнути Україну з мажоритарного підходу, хоч і не найкраща. Ми за Виборчий кодекс, ми за відкриті списки. Я сподіваюся, що ще є час для того, щоб ми спробували з Верховною Радою поспілкуватися і запропонувати громадянам нову якість політики. Вчора під час спілкування було досягнуто саме такого компромісу, який сьогодні був внесений у залу. Компромісу не дотрималися. Я думаю, що буде ще проведено окремі консультації чи переговори, але сьогодні ми стали свідками того, що поки розмова нам не вдається», – сказав представник президента у парламенті Руслан Стефанчук.

 

«Позачергові вибори очевидно будуть проходити за тим законом, який є сьогодні чинним: половина парламенту обиратиметься за партійними списками, а інша половина – за мажоритарною системою», – розповів заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка.

Петро Порошенко розкритикував Зеленського за порушення Конституції України.

«Це природне бажання президента України мати більшість у Верховній Раді… Верховну Раду можна розпускати не тоді, коли забажається президенту, навіть коли це для нього потрібно, а тоді, коли є вичерпний перелік підстав для таких дій президента. На жаль, Конституція не була дотримана. Ми бачимо, що почала діяльність команда з порушення Конституції. Це точно не може не викликати занепокоєння.

 

Те що сьогодні відбувалося у Верховній Раді, коли тишком-нишком за дуже прискореним темпом намагалися змінити виборче законодавство, при чому змінити його на користь закритих списків, змінити його для того, щоб проходили нікому невідомі секретарки, водії, охоронці, – це точно не є виборчою реформою і точно не є тим, чого потребує Україна», – сказав Порошенко.

Андрій Парубій анонсував оскарження указу Зеленського про розпуск парламенту у Конституційному суді України.

«Вчора у нас відбулися консультації голів фракцій з президентом України Зеленським. Близько 5 раз я надавав запитання президенту України, на якій підставі він планує підписати указ про розпуск парламенту. Я вимагав, щоб була стенограма і почув тільки одну відповідь, що він вважає, що коаліції не існує вже два роки. Я не знайшов серед його повноважень повноваження встановлювати, або стверджувати про існування коаліції. Як, до речі, і тих рішень не має голова Верховної Ради. Важливим є факт, коли 17 травня 2019 року коаліція оголосила про свій розпуск. І з цього моменту почався конституційний термін – 30 днів для формування нової коаліції. І ми перебуваємо в конституційному процесі формування коаліції. Вважаю, що указ про розпуск парламенту суперечить діючій Конституції. Може тільки суд визначити його відповідність до Конституції. Я знаю, що народні депутати планують подати звернення в Конституційний суд і я підтримую цю ініціативу народних депутатів», – сказав Парубій.

 

Фото: РБК-Україна

Схожі новини