Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Подію отримання томосу внесуть у шкільні підручники у цьому році
08 Лютого, 18:12

Подію отримання томосу внесуть у шкільні підручники у цьому році

У 2019 році друкуватимуть нові підручники з історії України для школярів. До них внесуть нову історичну подію – отримання томосу про автокефалію Православної церкви України.

“Історія незалежної України вивчається в 11-му класі. Щойно ми отримали томос про автокефалію ПЦУ, я дала доручення внести відповідні зміни до програми з історії України. Вчора було останнє засідання робочої групи і протягом декількох тижнів ми затвердимо нову редакцію програми для 11-го класу наказом МОН. Автори підручників, які друкуватимуться цього року, муситимуть це врахувати”, – розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич агенції УНН.

За словами міністра, історію незалежної України починають вивчати приблизно у квітні-травні. Тому до цього часу вчителям будуть надані детальні методичні рекомендації, щоб під час вивчення нового періоду вони обов’язково висвітлили тему отримання Томосу про автокефалію УПЦ.

У зовнішнє незалежне оцінювання  ця тема увійде не раніше, ніж через два роки.

“Ми маємо непорушне правило, що у програму ЗНО вносяться зміни не пізніше, ніж за два роки до складання цього тестування. Тобто вже на початку 10-го класу випускники мають визначену програму ЗНО, за якою вони складатимуть тест. Отже, ми цьогоріч обов’язково внесемо зміни у програму ЗНО з Історії, але чинними вони будуть лише для випускників, які закінчуватимуть 11-й клас у 2021 році”, — пояснила Гриневич.

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій  підписав Томос про автокефалію ПЦУ.

Фото:dt.ua

Схожі новини