Погане харчування та булінг: що не так з Національною академією сухопутних військ імені Петра Сагайдачного | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Погане харчування та булінг: що не так з Національною академією сухопутних військ імені Петра Сагайдачного
21 Березня, 15:02

Погане харчування та булінг: що не так з Національною академією сухопутних військ імені Петра Сагайдачного

Курсанти Національної академії сухопутних військ скаржаться на булінг, застосування фізичної сили, погане харчування та забезпечення. Про це йшлося на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів порушення прав військовослужбовців, яке відбулося у Львові вчора, 20 березня. Як повідомляє zaxid.net, начальник академії Павло Ткачук утримався від публічних коментарів з приводу скарг курсантів.

Як розповіла членкиня ТСК, нардепка від «Слуги народу» Юлія Яцик, на засіданні обговорили виявлені під час перевірки закладу проблеми та завітали на сніданок курсантів, скуштували особисто деякі страви та вилучили зразки продуктів для проведення експертизи їх якості.

 

“Про висновки поговоримо після отримання результатів відповідних експертиз”, – написала нардепка.

Окрім цього, студенти скаржаться, що мобілізованим, які проходять підготовку за військово-обліковою спеціальністю стрільця  видають лише один комплект військової форми.

“Мобілізованим особам, які проходять ВОС 100 на полігоні видається лише один комплект військової форми, комплекти на підміну вони купують за власний кошт. Це питання до Міноборони. Щодо несправедливості нарахування грошового забезпечення для курсантів, які вступили до академії з цивільного життя (2350 грн/міс), і збереження зарплати для курсантів-військовослужбовців, які прийняті на навчання за контрактом (22000 грн/міс), то ТСК підготує відповідні пропозиції до Міноборони”, – сказала Юлія Яцик.

Зазначимо, що члени ТСК вибірково опитали близько 200 курсантів про застосування фізичної сили та існування нестатутних відносин з боку викладачів навчального закладу.

 

«Зафіксовано численні скарги курсантів на конкретних службових осіб НАСВ. Начальнику академії Павлу Ткачуку доручено провести перевірку цих фактів та доповісти на наступному засіданні ТСК. Встановлено випадки булінгу та цькування дівчат-курсанток за ознакою статі з боку начальника курсу А., який вважає, що дівчатам не місце в армії. Внаслідок тотальної недовіри до дівчат, які на думку А. «косять» від виконання завдань, встановлено випадок, коли одна з курсанток знаходилась на лекціях з внутрішньою кровотечею без надання їй медичної допомоги», – розповіла Юлія Яцик.

Начальник Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного Павло Ткачук подякував членам ТСК у своєму дописі.

«Вважаю, що демократичний цивільний контроль є дієвим інструментом, навіть у в умовах воєнного стану», – написав начальник академії у Facebook.

Водночас від публічних коментарів щодо скарг курсантів академії Павло Ткачук відмовився.

Відео