Поки не завалилася повністю: унікальну синагогу в Бродах обіцяють відреставрувати – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Поки не завалилася повністю: унікальну синагогу в Бродах обіцяють відреставрувати
24 Червня, 16:33

Поки не завалилася повністю: унікальну синагогу в Бродах обіцяють відреставрувати

У Бродах планують відреставрувати дві пам’ятки архітектури національного значення – синагогу та замок. Гроші на це пообіцяли виділити обласному бюджеті, але лише після того, як днями (18 червня) користувачі соцмереж повідомили, що склепіння синагоги знову обвалилося.

Велика Бродівська синагога є пам’яткою національного значення і вважається однією з найбільших синагог у Східній Європі. Її західна стіна обвалилася ще у 1988 році. А починаючи від 2006 року склепіння синагоги обвалювалися систематично.

Працівники Бродівської міськради неодноразово просили відповідальні органи влади звернути увагу на стан пам’ятки. Але безрезультатно. Лише учора, 23 червня, представники департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА разом з фахівцями провели у Бродах робочу нараду щодо аварійного стану синагоги та необхідності ремонтно-реставраційних робіт у Бродівському замку.

В департаменті повідомили, що до 28 червня архітектор Юрій Вербовецький має сформувати перелік першочергових заходів, стадійність та основні складові розроблення науково-проєктної документації щодо реставрації синагоги.

“Щодо замку – зараз тут розташована школа і музей. Стан будівлі не є критичним, але дах і фасад потребують ремонтно-реставраційних робіт. Тому ще цьогоріч планують передбачити кошти на це в обласному бюджеті”, – повідомили в департаменті архітектури та розвитку містобудування ЛОВА.

У Бродівській мерії пообіцяли співфінансування від громади.

Додамо, що Бродівська синагога зведена 1742 року і розташована на сучасній вулиці Гончарській. Вона є однією з найвизначніших пам’яток юдейської сакральної архітектури Галичини.

Відео