Поліцейські шукатимуть шахраїв через комп’ютер | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Поліцейські шукатимуть шахраїв через комп’ютер
15 Квітня, 13:57
logo-black

Поліцейські шукатимуть шахраїв через комп’ютер

Антоніна Скляренко

У львівській поліції розробили спеціальну методику і комп’ютерну програму, яка дозволяє вирахувати шахраїв. Тепер можна буде легше їх їх шукати у Інтернеті.

“Цього літа у Львові зловмисники почали активно поширювати шахрайську схему з орендою квартир. Розміщували оголошення, брали завдаток, а люди, котрі в подальшому хотіли заселитись, довідувались, що власники помешкання не здають і залишались без свого завдатку. Щоб встановити зловмисників, ми повинні були розробити спеціальну методику і навіть програму, яка дозволяє нам вираховувати їх у мережі Інтернет. Тобто, ми також вдосконалюємось і навчаємось, спілкуємось з працівниками ІТ-сфери. Працюємо з шахрайствами у банківській сфері – там своя специфіка, але вчитись і вдосконалюватись треба постійно. Тут практично не зустрічаються подібні злочини – кожен індивідуальний і особливий”, – каже начальник управління карного розшуку ГУ НП у Львівській області Андрій Скіра.

Особливо часто жертвами зловмисників стають люди похилого і пенсійного віку. Нещодавно львівська поліція займалася справою де під виглядом ліків продавали біодобавки. Шахраї активно рекламували свою продукцію у засобах масової інформації, розповідали, що ці препарати лікують від будь-яких хвороб, навіть від онкології. Насправді покупці отримували звичайні вітаміни або навіть крейду у баночках. Люди ж платили за це великі гроші – в одному випадку переказали на рахунок зловмисників навіть двадцять тисяч євро.

«Схема була проста – спочатку їм пропонували ліки за, припустимо, три тисячі гривень, потім – за десять і далі по наростаючій. Зловмисники навіть примудрялись ставити клієнтам діагнози у телефонному режимі. І якщо людина мала кошти – вони “викачували” з неї все. Середні суми, які потерпілі витрачали на ці “ліки” становили чотири-п’ять тисяч доларів США», – додають у поліції.

Наразі встановлено майже п’ять тисяч потерпілих. Зараз завершується слідство, ним займаються у Києві, оскільки зловмисники “працювали” на території усієї країни.

  • 0
  • 270
Відео