Полон не зламав героя: захисник «Азовсталі» з Самбірщини повернувся на службу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Полон не зламав героя: захисник «Азовсталі» з Самбірщини повернувся на службу
11 Листопада, 16:51
logo-black

Полон не зламав героя: захисник «Азовсталі» з Самбірщини повернувся на службу

Прикордонник з Самбірщини Олександр Мартич, якого у червні цього року звільнили з російського полону, після реабілітації повернувся на службу.

«Не для того я витримав жахи полону, щоб Перемогу здобули без мене», – цитує захисника пресслужба Державної прикордонної служби.

Там розповіли, що Олександр Мартич змалку мріяв стати військовим. З 2016 року він служив у Маріупольському загоні Морської охорони. День повномасштабного вторгнення також зустрів у Маріуполі. Перебував на різних позиціях, ніс бойові чергування та забезпечував зв’язок на судноремонтному заводі. Після поранення потрапив на завод «Азовсталь», а звідти – на 12 місяці у полон до росіян. Рідні воїна навіть не знали, чи він живий.

«Найбільше, про що мріяв у полоні – згущене молоко. Прикордонник тішився думкою: от як звільнять, буде їсти його ложками, навіть з борщем. 7 червня 2023 року обмін став несподіванкою – повірити не міг, що опинився вдома. Певний час довелося звикати, оскільки все навколо дивувало», – йдеться в повідомленні Держприкордонслужби.

Додамо, Олександр Мартич народився в селі Лопушанка-Хомина, на Самбірщині. З полону його чекали дружина, двоє дітей, важкохвора мати, брат і сестра. Нещодавно матір померла, а Олександр, пройшовши курс реабілітації, повернувся на службу.

LMN має архівні фото з перебування Олександра Мартича на Азовсталі, в полоні і під час звільнення.

На Азовсталі
В полоні
В полоні
Повернення з полону на рідну землю
User Image
Юлія Аронова
Відео