Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Половина громадян бачить майбутнє своїх дітей в Україні попри воєнну загрозу
09 Червня, 13:59

Половина громадян бачить майбутнє своїх дітей в Україні попри воєнну загрозу

Близько половини українців розглядають майбутнє своїх дітей чи онуків в Україні, якщо зберігатиметься воєнна небезпека. Відповідні дані оприлюднили в дослідженні Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), пише Економічна правда.

В разі продовження війни, лише 42,9% українців планує майбутнє своїх дітей та онуків в Україні. В разі перемир’я і відкладення війни на потім, планує майбутнє своїх дітей в Україні 54,7% мешканців. Зі зміною влади в росії на демократичну готові планувати майбутнє дітей в Україні 76,8% мешканців.

Приблизно однаково впливає на планування майбутнього як вступ України до НАТО чи отримання більш вагомих гарантій безпеки (85,1%) так і капітуляція та роззброєння росії (84,5%).

Зазначимо, жінки висувають дещо більші вимоги до безпеки, ніж чоловіки. Зокрема, в разі перемир’я 57,1% чоловіків згодні планувати майбутнє дітей чи онуків в Україні, тоді як жінок – 52,7% .

Ближче до Заходу відслідковується менший зв’язок між небезпекою і плануванням майбутнього в Україні. Наприклад, у разі продовження війни, планують майбутнє дітей та онуків в Україні 34,8% мешканців Сходу, 38,8% мешканців Півдня, 44,6% мешканців центральних і північних областей, 48,5% мешканців Заходу України.

Серед мешканців Сходу України помітно вище бажання планувати майбутнє дітей та онуків за кордоном незалежно від розвитку подій: про такі плани заявили 4,3% мешканців Сходу, 1,8% мешканців Півдня, 1,5% мешканців Центру і 1% мешканців Заходу.

Схожі новини