Польща, США та Україна підписали газову угоду, яка знизить залежність від Росії | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Польща, США та Україна підписали газову угоду, яка знизить залежність від Росії
01 Вересня, 13:51

Польща, США та Україна підписали газову угоду, яка знизить залежність від Росії

Представники України, Польщі та США підписали угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання.

Як повідомляє “Польське радіо“, уповноважений уряду Польщі у справі стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що метою угоди є диверсифікація постачання газу в Україну, яка в цьому є залежною від Росії. Така можливість відкриється в момент розбудови терміналу зрідженого газу в Свіноусті та будівництва газопроводу Baltic Pipe, що з’єднає Польщу з Норвегією.

Відповідно до угоди, вже чеерз рік, у 2021 році, Польща зможе постачати Україні 6 млрд кубометрів газу. Зараз Польща може постачати в Україну приблизно 1,5 млрд кубометрів газу.

 

“За два роки потужність газопорту в Свіноусті збільшиться на 50% – до 7,5 млрд. кубометрів. Завдяки цьому буде можливість приймати зріджений газ зі США, який придбає українська сторона, або Україна може купити газ у польської Нафтогазової компанії”, – йдеться у повідомленні.

 

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк зазначив, що залежність від Росії має не лише економічні, але й політичні наслідки. Тож диверсифікація газопостачання є виходом із цієї залежності. Тож наступним кроком є можливість доступу до зрідженого газу з інших країн, перш за все зі США.

Міністр енергетики США Рік Перрі наголосив, що США допомагають Польщі зменшити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За посередництвом Польщі зріджений газ може допомогти Україні уникнути загрози обмеження постачання російського газу.

 

Відео