“Польський Байрактар” передадуть Україні безкоштовно | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Польський Байрактар” передадуть Україні безкоштовно
28 Липня, 12:41

“Польський Байрактар” передадуть Україні безкоштовно

Турецька компанія Baykar передасть безкоштовно “польський” безпілотник “Байрактар” Україні, а зібрані кошти направлять на гуманітарні цілі. Про це розповів ініціатор збору коштів у Польщі, журналіст Славомір Сєраковський, пише Європейська правда.

Сєраковський опублікував лист від ради директорів компанії Baykar, у якому та висловила своє захоплення участю сотень тисяч поляків у зборі коштів.

“Ми хочемо бути частиною цього людського жесту солідарності… Ми передамо українцям безпілотник Bayraktar TB2, щоб вони могли захищати свою Батьківщину найкращим чином”, – пояснили в компанії.

Зібрані поляками 22,5 млн злотих за погодженням з українською та турецькою сторонами спрямують на гуманітарну допомогу українцям.

За словами журналіста, оскільки кампанія зібрала навіть більше, ніж планувала, тобто з надлишком 1 800 000 злотих (плюс виручка від аукціону), то ці кошти перерахують на рахунок фонду ЗСУ у Національному банку України. До кінця тижня, коли збір буде остаточно закрито, ця сума може ще збільшитися.

“Підсумовуючи: загалом наша фінансова допомога Україні становить близько 50 млн злотих (10,6 млн доларів США)”, – додав Сєраковський.

Нагадаємо, акцію зі збору коштів у Польщі на “Байрактар” для України анонсували 28 червня. Кошти планували зібрати за місяць, однак впорались швидше.

Поляки надихнулись успішними зборами на безпілотники у Литві та Україні. Як “литовський” безпілотник, так і три “українські” “Байрактари”, на які вдалось зібрати кошти благодійників, компанія Baykar вирішила передати Збройним силам України безкоштовно.

Відео