Польський міністр сільського господарства звернувся до фермерів, які блокують кордон | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Польський міністр сільського господарства звернувся до фермерів, які блокують кордон
20 Лютого, 13:39

Польський міністр сільського господарства звернувся до фермерів, які блокують кордон

Вчора ввечері Міністр сільського господарства і розвитку села Польщі Чеслав Секерський напередодні великого протесту фермерів звернувся до них у листі. В ньому він окреслив пріоритети міністерства і запросив протестувальників до перемовин. Про це пише Європейська правда з посиланням на Polsat News.

У листі міністр зазначив, що “регулювання торгівлі сільськогосподарською продукцією з Україною є одним з пріоритетів міністерства”.

“Національна заборона на імпорт зернових, насіння ріпаку та соняшнику, а також деяких продуктів переробки, таких як пшеничне борошно, висівки та макуха, до Польщі залишається в силі”, – нагадав він.

Також Секерський зазначив, що його міністерство хоче “розробити двосторонню угоду з Україною, яка б поширювала захист ринку на інші чутливі продукти, такі як цукор, м’ясо птиці, яйця, м’які фрукти, мед, яблучний сік, олія, серед іншого”.
У листі сказано, що у 2022 році Польща зафіксувала позитивне сальдо у торгівлі з Україною, яке склало 3,5 млн євро.

“Однак у випадку торгівлі агропродовольчими товарами вартість експорту з Польщі в Україну у 2023 році становила 1,033 млрд євро, а вартість імпорту з України – 1,69 млрд євро, отже, виникає дефіцит у розмірі 656 млн євро” – йдеться у листі.

Секерський попередив, що повне закриття кордону може призвести до зупинки польського експорту товарів в Україну і, таким чином, до втрати багатьох робочих місць.

Міністр заявив, що на початку березня планується “розпочати допомогу виробникам кукурудзи та виплату допомоги у зв’язку з посухою”. Також планується відновити надання 2% кредитів ліквідності.

Міністр запевнив, що його кабінет хоче вирішувати проблеми разом з фермерами і запросив їх на переговори.

“Ми б хотіли, щоб результатом нашої спільної роботи стала домовленість про вирішення поточних проблем і розробка програми на майбутнє”, – написав він.

Нагадаємо, що сьогодні, 20 лютого, польські фермери збираються заблокувати усі прикордонні переходи з Україною. Детальніше цю проблему ми обговорили у ефірі нашої програми “Погляд з Хмарочоса” на youtube каналі LMN.

 

Відео