Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Поляки  на Львівщині видобуватимуть природний газ
10 Грудня, 09:14

Поляки на Львівщині видобуватимуть природний газ

Польська нафтогазова компанія підписала з Україною договір про співробітництво під час видобутку природного газу на Львівщині. Угода передбачає спільний набір операцій у Львівській області на основі концесій неподалік кордону з Польщею, повідомляє PolskieRadio.

На першому етапі буде пробурена пошукова свердловина та проведено геофізичні дослідження. Роботи почнуться відразу після одержання необхідних дозволів.

За словами польської сторони, гірничий потенціал в цьому українському регіоні є аналогічним найбільшому родовищу природного газу в Польщі.

«Підписання договору з українською компанією ERU – це відповідь на виклики, що стоять перед компанією на зламі цього і наступного року. Українська компанія є надійним партнером. Те, що ми вибрали ERU, – це не випадковість, адже ми маємо з ними ідеально задокументовану комерційну історію», – сказав президент правління PGNiG Пьотр Возьняк.

Голова Кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський сказав, що за останні роки Польща відмовилася від політики енергетичної беззахисності. Він наголосив, що завдяки цій угоді Польща стає активним гравцем на ринку газу в регіоні, а безпека країни збільшується.

За словами заступника державного секретаря в МЗС Польщі Марціна Пшидача, підписання цієї угоди стало можливим завдяки поліпшенню польсько-українських відносин.

«Сьогодні – це наступний крок, який показує, що поліпшення політичної атмосфери може спрацювати, що ліпше мати спільні інтереси, займатися спільним бізнесом у добрій політичній атмосфері», – зазначив він.

З 2016 року PGNiG та ERU експортують природний газ в Україну. Компанії спільно постачали блакитне паливо на потреби підприємства з транспортування та зберігання природного газу, оператора єдиної газотранспортної системи України «Укртрансгаз». У серпні 2019 року фірма PGNiG придбала для ERU вантаж американського скрапленого газу, що після регазифікації у терміналі імені Лєха Качинського у Свіноусті продали в Україну.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

Схожі новини