Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Помер академік Борис Патон
19 Серпня, 21:05

Помер академік Борис Патон

На 102 році життя помер видатний український науковець Борис Патон.  Про це повідомляє “Українська правда”.

Борис Патон – незмінний з 1962 року президент Національної академії наук України і Інституту електрозварювання (імені свого батька) з 1953 року.

Все життя  займався наукою. Є автором понад 1000 публікацій, зокрема 20 монографій;  автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів).

Народився в Києві, в сім’ї відомого вченого-мостобудівника, директора та засновника Інституту електрозварювання Євгена Патона і домогосподарки Наталії Патон. Рід Патонів – стародавній і відомий настільки, що виник навіть напрям досліджень – патонознавство. Його пращури обіймали чільні посади як на військовій, так і на цивільній службі.

Володів анґлійською  та німецькою мовами. Секретом свого довголіття академік вважав  невтомну працю. Над своїми новими ідеями він працював по 12 годин на день.

Йому належить авторство методу електрозварювання м’яких тканин. Завдяки цьому вдалося досягти скорочення тривалості операцій, зниження ймовірності післяопераційних ускладнень і втрати крові.

Формується державна комісія з поховання, яка вирішуватиме основні питання. Свої співчуття на сторінках соцмереж висловив президент України.

“Металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Перший нагороджений званням Героя України. Академік. Геній. Легенда. Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті. І масштаб тієї втрати, якої сьогодні зазнала наша країна”, – пише Зеленський.

Схожі новини