Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Помер останній онук Івана Франка – Роланд
11 Серпня, 09:04

Помер останній онук Івана Франка – Роланд

Сьогодні, 11 серпня, на 90-му році життя помер онук Івана Франка – Роланд, про це йдеться в повідомленні Міжнародного фонду Івана Франка.

«11 серпня, на 90 році життя обірвалося земне буття останнього онука Івана Франка – Роланда Франка.

Колектив Міжнародного фонду Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті засновника та голови правління Фонду. Світла пам’ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і тих, кому пощастило з ним працювати, товаришувати та спілкуватися. Ми не в змозі змінити обставини. Лише просимо Бога дати сил перенести біль втрати, а душу покійного прийняти в Царство небесне», – йдеться в повідомленні.

«Вічний спокій його душі, вічна пам’ять», – додали у Фонді.

Роланд Франко – український вчений-інженер, дипломат, громадський діяч. У 1993-1996 роках на запрошення МЗС України перебував на дипломатичній службі, був радником з науки в посольстві України у Великій Британії. Завдяки клопотанню Роланда Франка в 1996 році Україна отримала у дарунок від Великої Британії науково-дослідну станцію Фарадей (нині станція Академік Вернадський) в Антарктиді.

Заснував Міжнародну премію імені Івана Франка, яка вручається за значні досягнення і значні заслуги вчених у галузі україністики та соціально-гуманітарних наук.

Роланд Тарасович – останній носій прізвища діда в роду, пише Газета. юа. Бабу, дружину Івана Франка Ольгу Хоружинську, пам’ятає краще за діда. Пригадує, що в дитинстві бабу дуже дратував своєю дитячою метушнею. Натомість дід його постійно працював, спав від сили дві години. Зате любив ловити рибу. Ловив форель руками і розмовляв з нею.

 

Схожі новини