Помер письменник та громадсько-політичний діяч Володимир Яворівський | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Помер письменник та громадсько-політичний діяч Володимир Яворівський
17 Квітня, 10:18

Помер письменник та громадсько-політичний діяч Володимир Яворівський

Сьогодні, 17 квітня, стало відомо, що на 79 році життя, помер український письменник, громадсько-політичний діяч, один із творців української незалежності – Володимир Яворівський.

«Завершив земний шлях видатний українець Володимир Яворівський. Письменник, Шевченківський лауреат, який на порі становлення нашої Незалежності своїм словом запалював серця мільйонів. Усі, хто його знав ближче, сьогодні кажуть: “Не вірю”. Не хочеться вірити і мені. Він фонтанував енергією, незрівнянним гумором, дивовижною працездатністю. Після романів про княгиню Ольгу, Івана Мазепу до останнього дня працював над книгою всього свого життя про Тараса Шевченка. Тепер він пішов. Донька Леся близько півночі так і написала мені два слова: “Тато пішов”. Іншого слова вона не змогла вимовити. Не можу і я. Володю, ти пішов. Я вже не зможу тебе обійняти. З невимовний болем обіймаю твоїх рідних. Ми з братом співчуваємо родині! Світла пам’ять великому українцю!”, – написав у соцмережі відомий український письменник Василь Шкляр.

Поки причини смерті видатного українця не повідомляють.

Володимир Яворівський – народився 1942 року в селі Теклівка на Вінниччині. Закінчив Одеський державний університет. Працював у пресі. Народний депутат України шести скликань. Очолював оргкомітет із створення Народного Руху, Національну спілку письменників України, Комітет з Державної премії імені Т. Шевченка. Автор багатьох книжок художньої прози, публіцистики. Лауреат Шевченківської премії.

  • 0
  • 650
Відео