Помер відомий фотомитець Любомир Криса | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Помер відомий фотомитець Любомир Криса
05 Квітня, 19:26

Помер відомий фотомитець Любомир Криса

Сьогодні, 5 квітня, у Львові помер відомий фотохудожник, заслужений працівник культури України Любомир Криса. Митцеві було 79 років.

Любомир Криса – автор великої кількості фотоальбомів, серед яких, зокрема, «Личаківський некрополь», «Проходи по Личакову», «Храми Львова», «Наш Івасюк», «Так було».

Поховають видатного фотохудожника на Личаківському цвинтарі.

 

«Україна, українці, національне мистецтво втратили одного з найкращих своїх синів — свідомого патріота, надзвичайно талановитого фахівця своєї справи. Не стало великого оптиміста і життєлюба. На жаль, зі смертю Любка, мабуть, відійшла правда щодо бузувірського вбивства Володимира Івасюка. Він знав більше, якщо не все – не встиг розповісти. Не знайшлося того, кому би повірив, довірився. До останнього дня переймався долею рідної країни, щоб нами гордилися, щоб з нас ніхто не сміявся у світах, щоб нас любили і з нами рахувалися», — написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Михайло Маслій.

У 1990 році Любомир Криса відзняв збори, де була проголошена перша українська партія «Державна самостійність України», яку очолив Іван Кандиба – дисидент, український правозахисник. У цьому ж році в об’єктив митця потрапило й скидання пам’ятника Леніну у центрі Львова.

У портфоліо Любомира Криси є рідкісні фотографії Володимира Івасюка, який був його шваґром.

Відео