Померла Ганна Яринич, зв’язкова Романа Шухевича – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Померла Ганна Яринич, зв’язкова Романа Шухевича
14 Лютого, 14:13
logo-black

Померла Ганна Яринич, зв’язкова Романа Шухевича

Антоніна Скляренко

Сьогодні у селі Мальчиці на Яворівщині померла 89-річна Ганна Яринич. Жінка за часів визвольної боротьби була зв’язковою УПА та знала самого Романа Шухевича.

zhinka

«Дуже скромна і надзвичайно розумна жінка. Я коли прийшов правити в село, тоді ще навіть ніхто не знав, що вона була зв’язковою. Вона сама про те нікому не розповідала, навіть, кажуть, рідним у дома. Вона не хотіла слави, ніколи не гордилася, хоч, кажуть, доля була у неї зовсім не простою. Справжня українка, так її би назвав», – каже настоятель місцевого храму о. Михайло Кравчик.

Ганна Яринич діяла як зв’язкова в селі Страдч Яворівського району. Коли їй було 16, познайомилася з Романом Шухевичем. Він називав її Нюсею. І навіть намалював портрет.

«Бабуся була дуже скритна, тому їй вдалось уникнути переслідувань і знущань в роки, коли розправлялися з такими, як вона. Навіть нам не говорила, що мала відношення до УПА. Лише в якийсь момент брату натякнула, це було у 2007 році. Сказала, що в лісі у Страдчі є закопаний архів, який наче члени УПА при ній ховали. Брат взяв металошукач і справді його віднайшов. Тоді ми дізналися, ким є наша бабуся, яка все життя пропрацювала поварем. Зараз всі документи передані до музею. Бабуся Ганя розповідала потім, що носила пошту у ліс упівцям, варила їм їсти. Як було їй 16 років, познайомилася з Шухевичем. Він вірив їй і покладався», – розповідає Галина Васьків онука покійної.

Ганна Яринич померла в ночі на операційному столі. Нещодавно жінка травмувалася. Поховають упівку на місцевому кладовищі завтра, 15 лютого.

 

ФОТО: надані Галиною Васьків

zvyaz
Відео