Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Померла остання зв’язкова Романа Шухевича Дарія Гусак з Трускавця
12 Серпня, 17:34

Померла остання зв’язкова Романа Шухевича Дарія Гусак з Трускавця

12 серпня у віці 98 років відійшла у засвіти остання зв’язкова Романа Шухевича Дарія Гусяк, справжня мучениця і подвижниця. Про це повідомив екснардеп Юрій Шухевич. Він назвав Дарку Гусяк справжньою мученицею і подвижницею.

«З юних років належала до ОУН, була завжди на відповідальних ділянках праці. Потім стала зв’язковою Романа Шухевича, арештована в 1950 році, відбула 25 років в’язниці. Після повернення з в’язниці була і дальше переслідувана. Лише з розвалом Союзу їй дали спокій. Вона береться знову за організаційну роботу і стає організаторкою Ліги Українських Жінок, яку очолює. 5 березня 1990 року Дарка Гусак разом з і ще одною зв’язковою Романа Шухевича, Олею Ільків, прийшли на урочисту панахиду до символічної могили Романа Шухевича в Білогорщі. Після панахиди обидві зв’язкові звітують своєму провідникові, що вони пройшли цей тернистий шлях і не зламалися і чекають його наказу. Вони осталися до кінця незламними і так відійшли у вічність. Прощай, подруго і товаришко спільної недолі і страждань», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Дарія Гусяк – дисидентка, псевдо Дарка, Нуся, народилася 4 лютого 1924 року у Трускавці. Зв’язкова Головнокомандувача Української повстанської армії, генерала-хорунжого Романа Шухевича, активістка Організації українських націоналістів.  У березні 1975 року звільнена, дозволу на повернення на батьківщину не отримала. Створила громадську жіночу організацію – Всеукраїнську Лігу Українських Жінок та стала її головою, об’їздила всю Україну, створила осередки ВЛУЖ у 22 областях.
Схожі новини