Померла письменниця Вікторія Амеліна, яка була поранена внаслідок ракетного обстрілу Краматорська | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Померла письменниця Вікторія Амеліна, яка була поранена внаслідок ракетного обстрілу Краматорська
03 Липня, 09:01

Померла письменниця Вікторія Амеліна, яка була поранена внаслідок ракетного обстрілу Краматорська

1 липня у лікарні в Дніпрі померла відома письменниця Вікторія Амеліна, яка отримала важкі поранення під час обстрілу Краматорська 27 червня, повідомляє pen.org.ua. Усі дні після поранення рідні письменниці просили зберігати тишу і не коментували її стан.

«27 червня Вікторія Амеліна, українська письменниця, членкиня Українського ПЕН та документаторка воєнних злочинів в організації Truth Hounds, перебувала у Краматорську разом із делегацією колумбійських журналістів та письменників. Коли вони вечеряли в ресторані Ria Lounge у центрі міста, російські окупанти завдали ракетного удару по цій будівлі, внаслідок чого Вікторія отримала тяжкі поранення. Лікарі та парамедики у Краматорську та Дніпрі робили все можливе, щоб урятувати її життя, але, на жаль, поранення було смертельним. В останні дні життя Вікторії поруч із нею були її рідні та друзі», – йдеться в повідомленні.

Додамо, Вікторія Амеліна народилася 1 січня 1986 року у Львові. 2014 року вийшов її дебютний роман “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”. Книжка ввійшла в десятку найкращих прозових видань за версією премії “ЛітАкцент року – 2014”. У 2016 року вийшла перша дитяча книжка Вікторії “Хтось, або Водяне Серце”. Наступна її книжка для дітей “Е-е-есторії екскаватора Еки” побачила світ у 2021 році. У 2017 році “Видавництві Старого Лева” вийшов друком другий роман Вікторії “Дім для Дома”. Книжка ввійшла до коротких списків національних та міжнародних премій: “ЛітАкцент року – 2017”, Премії міста літератури ЮНЕСКО, Європейської літературної премії. Запорізька книжкова толока назвала “Дім для Дома” найкращою прозовою книжкою року.

У 2021 році Вікторія стала лавреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Того ж року заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.

Про прощання з письменницею у Львові та у Києві повідомлять пізніше.

Відео