Помічник депутата Львівської облради Андрій Тупіс відбувся штрафом за переправлення ухилянтів за кордон | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Помічник депутата Львівської облради Андрій Тупіс відбувся штрафом за переправлення ухилянтів за кордон
14 Березня, 19:46

Помічник депутата Львівської облради Андрій Тупіс відбувся штрафом за переправлення ухилянтів за кордон

Галицький районний суд Львова виніс вирок помічнику депутата Львівської облради Андрію Тупісу, який переправляв чоловіків призовного віку за кордон. Суд призначив Тупісу покарання у вигляді 180 тис. грн штрафу. Про це пише zaxid.net.

Як вказано у вироку суду львів’янин Андрій Тупіс входив до складу організованої групи, яка займалась переправленням чоловіків призовного віку за кордон. Чоловік зустрічався із потенційними клієнтами, давав вказівки щодо перетину кордону, брав гроші, документи та передавав їх своїм спільникам, щоб чоловіків вносили до системи «Шлях».

“У вироку суду вказано, що наприкінці серпня 2023 року Андрій Тупіс зустрівся із чоловіком, який хотів виїхати за кордон під час воєнного стану, отримав від нього 4,5 тис. доларів та необхідні документи для внесення його у систему «Шлях». У листопаді Тупіс надіслав підтвердження про внесення його у систему «Шлях» і чоловік зміг виїхати за кордон. 20 листопада Андрій Тупіс мав зустріч із представником іншого потенційного клієнта, розповів про розцінки та заявив, що для початку роботи треба заплатити 2,5 тис. доларів авансу, та згодом ще 2 тис. доларів. Через кілька днів злочинну групу викрили правоохоронці”, – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що до складу злочинної групи входив помічник депутата Львівської облради Олександра Ганущина Андрій Тупіс, екс-працівник Львівської облради Юрій Юревич, засновниця БФ «Зерно віри» Ярина Сподар та львів’янин Віталій Уштан.

Додамо, що після затримання депутат облради Ганущин заявив, що припиняє співпрацю з Андрієм Тупісом. Окрім того, чоловік є також керівником створеної у 2022 році ГО «Команда єдності» та військовослужбовцем однієї з львівських бригад ТрО. Також відомо, що влітку минулого року Андрій Тупіс оформив опікунство над своїм дідусем, якого за рішенням суду визнано недієздатним, що може бути підставою для звільнення з військової служби.

Обвинувачений Андрій Тупіс уклав угоду про визнання винуватості з прокурором та зобов’язався співпрацювати з правоохоронцями. Також він добровільно пожертвував 100 тис. грн ЗСУ.

Суд визнав винним експомічника депутата Андрія Тупіса винним та призначила йому 180 тис. грн штрафу. Вирок ще можна оскаржити.

Відео