Понад 120 корів евакуювали до Дрогобича з-під обстрілів на Миколаївщині | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Понад 120 корів евакуювали до Дрогобича з-під обстрілів на Миколаївщині
12 Червня, 11:35

Понад 120 корів евакуювали до Дрогобича з-під обстрілів на Миколаївщині

Понад 120 корів евакуювали з фермерського господарства у Миколаївській області в Дрогобич на Львівщині. Їх планують прилаштувати на базі комунального фермерського господарства «Тарком», повідомили у Дрогобицькій міській раді.

«На Миколаївщині точаться активні бойові дії. Село Українка більше ніж наполовину зруйноване ворожими обстрілами, а сама ферма розбомблена на 80%. Попри це тут залишалося багато великої рогатої худоби. А разом з ними – чимало людей, які дбали про тварин і не хотіли їх покидати», – розповіли у мерії.

Дрогобичани вирушили до Миколаєва та взялись організовувати порятунок корів з колективного господарства «Авангард» в селі Українка.

«Ми обдзвонили з два десятка контактів для найму малого транспорту, з десяток контактів щодо найму великих скотовозів, але намарно. План евакуації впродовж двох днів змінювався кожну годину. Село Українка піддається постійним ворожим обстрілам важкою артилерією і літаками. 60 % села знищені. Ще наприкінці минулого тижня при спробі евакуації корів, рашистами було пошкоджено два великих скотовози, вбито тварин, але найгірше … вбито людину. Через це ніхто не погоджувався їхати на ферму, – розповідає заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч.

Після кількаденних пошуків транспорт знайшли і у співпраці зі Збройними силами України успішно вивезли понад 120 корів з фронтової території і доставили до Дрогобича. Їх планують прилаштувати на базі комунального фермерського господарства «Тарком».

Відео