регіональні новини
Написати нам
Понад 200 людей мали проблеми через неофіційне працевлаштування, – фахівці Держпраці
27 Січня, 14:32
logo-black

Понад 200 людей мали проблеми через неофіційне працевлаштування, – фахівці Держпраці

Працівники обласного управління Держпраці роздавали на вулицях Львова агітки з інформацією про ризики для людей, які працюють неофіційно або ж отримують частину зарплати у конверті. Фахівці розповідали також про переваги офіційної праці.

«Торік до нашого управління звернулося понад 200 людей, які мали проблеми через те, що не були офіційно працевлаштовані. Комусь не виплатили лікарняний, когось безпідставно звільнили з роботи. Бувало, що людина й не знала, що вона працює нелегально: роботодавець запевняв її, що сплачує за неї необхідні внески. А тепер цей працівник не може виробити собі субсидії, – розповідає начальник Управління з питань праці Держпраці Львівщиним Оксана Єзерська– Хочемо, аби і роботодавці, і наймані працівники були проінформовані стосовно всіх ризиків, які їх очікують в разі порушення закону».

Управління на Львівщині вирішило провести масштабну інформаційно-роз’яснювальну кампанію – семінари, наради, лекції, навідуватимуться на підприємства, аби знизити детінізацію зайнятості.

Фахівці нагадують, що повністю задекларована праця вважається у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Нагадаємо, у 2019 році підприємства Львівщини, у яких виявили нелегальних працівників, оштрафували на 41 млн грн.

pracvnyky_lviv_small11-2-1536x1086
Схожі новини