Понад 4,3 млн грн на ЗСУ та соціальні проєкти для регіону: чим займається фонд «Яворівщина» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Понад 4,3 млн грн на ЗСУ та соціальні проєкти для регіону: чим займається фонд «Яворівщина»
30 Вересня, 11:18

Понад 4,3 млн грн на ЗСУ та соціальні проєкти для регіону: чим займається фонд «Яворівщина»

Бронетранспортер, військова вантажівка, дрони, мікроавтобуси і багато корисного для 103 бригади ТрО, 24 та 63 механізованих бригад, збереження памʼяті про загиблих Героїв, навчальні поїздки для учнів за кордон і школа англійської з носіями мови – це проєкти, якими пишаються у фонді «Яворівщина». Розбираємося, що зробив фонд з початку 2023 року.

Благодійний фонд «Яворівщина» небайдужі мешканці регіону створили у січні цього року. Задекларували мету – продовжувати традицію добрих справ Андрея Шептицького на Прикордонні. Наразі сфокусувалися на військових та дітях.

Стартували одразу з гучного проєкту – збір на БТР для яворівського батальйону 103 бригади ТрО. Тоді команді вдалося обʼєднати без перебільшення увесь Яворівський район. До збору долучились колядники, вертепи, місцевий бізнес, творчі колективи, церкви та жителі району.  В результаті команда фонду придбала бронетранспортер SKOT OT-64 R-2M вартістю 2 млн грн, який понад півроку допомагає теоборонівцям на сході України.

Ще одне серйозне посилення ТрО отримала влітку – фонд передав землякам на сході вантажівку IVECO вартістю 1,76 млн грн. майже , яка допомагає виконувати різні логістичні завдання.

Один з підрозділів 63 ОМБр отримав від фонду безпілотник DJl Matrice вартістю майже півмільйона гривень. Це серйозний дрон, який допомагає з аеророзвідкою та виконує інші важливі завдання з повітря. А 24 ОМБр отримала спеціалізоване медичне обладнання та рентген апарат, які допомагають рятувати поранених бійців. Також згадані бригади отримали від фонду по мікроавтобусу.

Продовжує свою роботу безстроковий проєкт «Взуття для захисника», в рамках якого фонд забезпечує якісним літнім та зимовим взуттям воїнів з Прикордоння у різних бригадах та окремих підрозділах.

«Ми обрали чіткий фокус роботи – захисники та захисниці з Прикордоння. Насамперед, це 24ОМБр, 63 ОМБр та 103 бригада ТрО, але також допомагаємо вихідцям з Яворівщини і в інших підрозділах Сил оборони України. Попереду ще багато роботи аж до перемоги, і я впевнений, що з підтримкою жителів Прикордоння та наших друзів з-за кордону ми зможемо закрити усі запити, які будуть до нас надходити», – коментує керівник фонду «Яворівщина» Тарас Станько.

Другий великий шмат роботи фонду – це інформаційно-просвітницькі ініціативи.
Насамперед, це проєкт «Життя. За тебе». Це серія відеороликів про Героїв з Яворівщини, які віддали своє життя за Україну і кожного з нас. Станом на кінець вересня вийшло уже 17 історій. У проєкту амбітна мета – зібрати історії кожного героя з регіону, а потім масштабувати їх в своєрідний меморіал, щоб зберегти пам’ять і дати інформацію для майбутніх дослідників, які будуть вивчати цю тему.

Ще один освітній проєкт – безкоштовний табір, де викладачі Українського Католицького Університету та носії англійської покращували рівень англійської мови школярів з Яворівщини. Перший пілотний випуск табору зібрав кілька десятків учнів, в яких залишилися яскраві спогади і покращився рівень англійської. У час війни такі ініціативи позитивно впливають на психологічний стан дітей, і залишать для них бодай трішки приємних спогадів у цей складний для країни період.

Охочі підтримати фонд можуть зробити це будь-яким зручним способом на сайті: https://yavfond.com/

 

Відео