Попри поранення повернувся на фронт: сьогодні у Львові прощатимуться з екс-депутатом та воїном Віталієм Свінціцьким | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Попри поранення повернувся на фронт: сьогодні у Львові прощатимуться з екс-депутатом та воїном Віталієм Свінціцьким
29 Січня, 09:42

Попри поранення повернувся на фронт: сьогодні у Львові прощатимуться з екс-депутатом та воїном Віталієм Свінціцьким

У неділю, 29 січня, о 19:15 год. у Львівській катедрі (пл. Катедральна, 7) відбудеться прощання з Віталієм Свінціцьким, депутатом міської ради минулого скликання, учасником антитерористичної операції з 2014 року, який загинув 25 січня, боронячи Україну від російських окупантів.

Чин похорону Героя відбудеться у понеділок, 30 січня. Поховають Віталія Свінціцького на Личаківському кладовищі, повідомила пресслужба Львівської міськради.

45-річний Віталій Свінціцький народився у сім’ї військових. У 1991 році закінчив СЗШ №62 Львова. Протягом 1995-2000 років навчався на технологічному факультеті ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій. У 2020 році закінчив юридичний факультет Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки ЛНУ імені Івана Франка.

Учасник Помаранчевої революції, активно підтримував Майдан під час Революції Гідності. У 2014 році добровольцем вирушив на Схід, де захищав Батьківщину у складі 80-ї окремої Десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ Збройних сил України.

У 2015 році повернувся до цивільного життя, продовжив громадську та волонтерську діяльність: заснував соціальний тренажерний зал для ветеранів АТО «Купол», був одним із співорганізаторів місцевого «Фестивалю спорту» та щорічного фестивалю «Active Army Fest».

Депутат Львівської міської ради 7-го скликання. Засновник ГО «Союз ветеранів десанту», керівник ГО «Громадянське суспільство і влада», президент ФК «Барилів». Із 2020 року був директором ТОВ «Зафраїр» та головою ФГ «ДоРеМі».

Із перших днів повномасштабного вторгнення росії вступив до лав 80-ї бригади. Незважаючи на отримане у липні важке поранення, після нетривалого лікування повернувся на фронт. Указом Президента України був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

У Віталія Свінціцького залишились донька, дружина та батьки.

Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.

Відео