Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Попри війну українці відновили мандрівки країною
22 Вересня, 11:51

Попри війну українці відновили мандрівки країною

Туроператори, що спеціалізуються на внутрішніх подорожах, з початку літа почали відновлювати свою діяльність. Це стало можливим завдяки українцям, які наважилися мандрувати своєю країною під час війни. Про це повідомила очільниця Державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, пише РБК-Україна.

“Якщо порівнювати з минулим роком, то можна сказати, що ринок туроператорів, діяльність яких стосується організації мандрівок Україною, поновив свою роботу десь на 20-50%.

Порівнюючи кількість ліцензій, які ДАРТ видав станом на 31 січня 2021 року з даними за 1 вересня 2022 року, можу зазначити, що кількість туроператорів, які займаються виключно організацією внутрішніх мандрівок лишилася незмінною – 363 компанії. А от кількість туроператорів, так званого “змішаного типу” – які займаються як організацією внутрішніх, так і закордонних мандрівок дещо зросла: з 2 486 до 2 499 компаній”, – наводить статистику голова Держтуризму.

Мар’яна Олеськів зазначила, що за перше півріччя 2022 року надходження у держбюджет від діяльності туристичних операторів зменшилось на 21%.

“Наразі складно сказати, скільки туроператорів, які працюють на внутрішньому ринку, припинили свою діяльність. Точну кількість ми зможемо визначити тільки на початку наступного року за звітною документацією компаній. Та все ж хочу зазначити, що українці потроху почали дозволяти собі короткі подорожі країною з метою перезавантаження для того, щоб зберігати працездатність та психологічний спокій. І це дозволяє туроператорам, які займаються організацією мандрівок Україною, поновлювати свою роботу”, – зауважує Мар’яна Олеськів.

Схожі новини