Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Порушення, які зафіксували спостерігачі на дільницях Львівщини
21 Липня, 12:57
logo-black

Порушення, які зафіксували спостерігачі на дільницях Львівщини

 

Наталія Павлишин

 

Сьогодні, 21 липня, в Україні проходять дострокові вибори до Верховної Ради. Незважаючи на те, що вибори тривають ще лише кілька годин, спостерігачі вже встигли зафіксувати перші порушення на окремих дільницях.

Про спроби проголосувати без документів каже спостерігачка в Самборі Ірина Яким, а також і Євген Копитчак, який є спостерігачем від партії “Голос” у селі Волосянка.

 

“Двоє людей приходили без документів. Та врешті передзвонили додому, щоб їм принесли паспорти. Члени виборчої комісії пробувала видавати бюлетені без пред’явлення документів, пояснюючи це тим, що вони всіх знають. Навіть закидали мені, що заважаю людям голосувати. Та все ж нам вдалося дійти до рішення, що потрібно дотримуватися закону. Загалом на нашій дільниці відбувається все законно”, — розповів Євген Копитчак.

 

Про схожі порушення пишуть і спостерігачі ОПОРИ. У Львівській області станом на 09:30 зафіксували окремі спроби виборців голосувати без паспорта. Найчастіші випадки у Яворівському, Старосамбірському, Сокальському районах. Загалом спостерігачі ОПОРИ  зафіксували 12 випадків.

Так, у селі Передвір’я  Яворівського району виборцю видали бюлетень без відповідного документу. На зауваження спостерігачів ОПОРИ, члени ДВК свій вчинок пояснили тим, що це родичка членів комісії: для одного – свекруха, для іншого – дружина.

Інший виборець на цій же дільниці проголосував із закордонним паспортом. Відтак ОПОРА повідомила про обидва інциденти у поліцію. Члени комісії більше не видають бюлетені без документів.

Спроби проголосувати без паспорта спостерігачі ОПОРИ зафіксували у селах Муроване і Трушевичі Старосамбірського району, селах. Лубнівка, Козаки та Воронів Сокальського району.

Дві жінки намагалися отримати бюлетень без документів у селі Вільховець Перемишлянського району, однак після зауваження спостерігачів ОПОРИ, члени ДВК не видали бюлетень. По водійському посвідченню виборець хотів проголосувати у селища Куликів Жовківський район.

Без документу проголосував і священник у селі Підгородці Сколівського району.

 

“На дільниці у селищі Підкамінь зі 1110 виборців 131 голосують вдома. Це — це більше 10%. Знаю, що на дільницях, де понад 2 тисячі виборців буває не більше 30 осіб на дому. Тож це дуже дивує. Цікаво побачити результати такого голосування. Загалом, явка ще не дуже висока”, — розповіла спостерігачка від партії “Голос” Таня Турчина.

 

 

“У нас на дільниці в селі Бабино Головецької сільської ради, що на Старосамбірщині, із 275 виборців 28 голосують вдома. Це — звичне явище. Ці люди не обов’язково дуже старенькі чи хворі, а просто менш активні, тож родичі написали заяви про голосування вдома. Явка — слабенька, та, зрештою, дільниця — мала. Очікуємо, що більше буде людей, коли повертатимуться зі Служби Божої. Загалом, піднесення нема. Люди розмірковують, чи взагалі були потрібні дострокові вибори”, — розповіла членкиня виборчої дільниці Марія Кузьмин.

 

 

 

Грубе порушення зафіксували спостерігачі на дільниці в селі Ушковичі Перемишлянського району, що на 123 окрузі.

“Ми помітили, що заступник голови виборчої комісії підписав протокол до закриття дільниці. Зараз ми викликали поліцію і складаємо відповідний документ, яким фіксуємо правопорушення”, — розповіла спостерігачка від партіії “Голос”.

Нагадаємо, для того, аби проголосувати, при собі необхідно мати документ, який підтверджує громадянство України — паспорт, військовий квиток тощо. Усі виборчі дільниці відкриваються о 08:00 год. і працюватимуть до 20:00 год.

Схожі новини