Поширювала фейки про COVID-19: Мостиський суд оштрафував львівську швачку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Поширювала фейки про COVID-19: Мостиський суд оштрафував львівську швачку
20 Травня, 14:11

Поширювала фейки про COVID-19: Мостиський суд оштрафував львівську швачку

Швачку зі Львова зобов’язали сплатити 170 грн штрафу за неправдиве повідомлення у Facebook про кількість загиблих від коронавірусу. У постанові Мостиського райсуду вказано, що 23 березня жінка повідомила про 47 загиблих від Covid-19 львів’ян. На той час в Україні було всього 17 загиблих і жоден з них не був із Львівщини, передає Zaxid.net.

«Жінка 23 березня розмістила на своєму акаунті у Facebook фейкову публікацію про те, що від ускладнень Covid-19 у Львові померло 47 осіб. Тим самим вчинила поширювання неправдивих чуток. Суд вважає, що таке повідомлення, попри його неправдивість, могло викликати у людини нестримний страх чи неконтрольоване прагнення уникнути небезпечної ситуації (викликати паніку)», – йдеться в постанові Мостиського райсуду.

Сама обвинувачена вини не визнала. Заявила, що дільничний поліції, який склав на неї протокол за пост у Facebook, зробив неправильні висновки. Втім, що саме має на увазі жінка, у постанові суду не вказано. Зазначено лише, що вона не оскаржувала складений на неї адмінпротокол та не надала суду доказів, які б спростували версію поліції.

Окрім штрафу, жінка має сплатити ще 420 грн судового збору. Однак вона має ще можливість подати апеляцію на таке рішення суду.

Фото: vikna.if.ua

Відео