Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Постановка дітей-біженців на консульський облік у Польщі стала доступною онлайн
06 Травня, 13:42

Постановка дітей-біженців на консульський облік у Польщі стала доступною онлайн

Відтепер українські діти, які через військове вторгнення рф опинилися в Польщі, можуть бути поставлені на консульський облік онлайн. Про це повідомив Телеграм-канал Офісу омбудсмана України.

Зареєструвати дитину можна за посиланням.

“Державі Україна важливо знати, де перебувають діти, які вимушено залишили її територію внаслідок збройної агресії російської федерації. Тільки так можна скоординувати надання допомоги дітям і дорослим, із якими вони перебувають за кордоном”, – йдеться у повідомленні.

На тимчасовий консульський облік обов’язково візьмуть дітей, які виїхали за межі України в супроводі одного з батьків, або у супроводі баби, діда, брата, сестри, мачухи, вітчима чи інших осіб, яких уповноважив лише один із батьків дитини, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти, які були евакуйовані разом із закладом цілодобового перебування, діти з інвалідністю.

Щоб поставити дитину на консульський облік потрібні:

  • фото розміром 35х45 мм із зображенням обличчя дитини (в електронному вигляді);
  • скан/фото закордонного паспорта дитини в разі його наявності (або іншого документа, за яким був здійснений перетин кордону);
  • скан/фото паспорта заявника або іншого документа, за яким було здійснено перетин кордону;
  • скан/фото свідоцтва про народження дитини;
  • у разі, якщо заяву подає не один з батьків дитини, а інші особа – документ, що підтверджує родинний зв’язок або повноваження (за наявності).

Додамо, облік стосується дітей, які виїхали до Польщі, починаючи з 24 лютого 2022 року. Такі діти будуть братися на облік строком на 1 рік (365 днів) від дати подачі заяви.

Схожі новини