Постраждалі на Яворівському полігоні отримають пільги на рівні з учасниками бойових дій | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Постраждалі на Яворівському полігоні отримають пільги на рівні з учасниками бойових дій
13 Липня, 18:45

Постраждалі на Яворівському полігоні отримають пільги на рівні з учасниками бойових дій

У Верховній Раді прийняли в цілому законопроект #9110, який встановлює соціальні гарантії та пільги для військовослужбовців і їх сімей, які були поранені або загинули від російських атак по полігонах, частинах та навчальних центрах.

Законопроект розширює дію закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» на військових, які постраждали внаслідок російських атак по полігонах, військових частинах та навчальних центрах. Крім того, сім’ї військових, які загинули від таких атак, отримають статус «Сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України» з відповідними пільгами та гарантіями.

Про це повідомив співавтор законопроекту, народний депутат з Яворівщини Павло Бакунець.

«Для мене цей закон був особливо важливим і принциповим. Нагадаю, що 13 березня 2022 року росія вдарила ракетами по Яворівському полігону. Тоді, на жаль, загинули люди, а сотні отримали поранення. Це були військові, які постраждали на війні внаслідок ворожої атаки, але не могли отримати належні пільги та гарантії», – коментує народний депутат.

Таке рішення депутатів дозволить забезпечити військовослужбовців та їх сімʼї соціальними гарантіями, зокрема, вони зможуть отримати безоплатну психологічну допомогу в Україні або, на період дії воєнного стану, за кордоном. Крім цього, на таких військових будуть поширюватися ще 23 категорії пільг та соціальних гарантій з закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Дія закону поширюється на військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Відео