Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Постраждалим від пориву аварійного колектора на вулиці Торф’яній компенсують збитки
29 Липня, 09:59

Постраждалим від пориву аварійного колектора на вулиці Торф’яній компенсують збитки

Власникам авто і приміщень, які зазнали пошкоджень внаслідок підтоплення на вулиці Торф’яній, нададуть компенсацію. Таке вирішили учора на виїзній нараді Львівської міської ради, повідомляють у мерії. На зустрічі також вирішили, що до часу будівництва нового дублюючого колектора, будинки, які найбільше потерпають, коли прориває колектор, герметизують, аби вода не потрапляла у приміщення.

«Коли в 70-х роках будували цей колектор, то ніхто не допускав, що будуть такі зливи, коли за годину може випасти місячна норма опадів. Тому, тоді зробили халтуру, і сьогодні через цей колектор потерпає весь Львів. Зараз Львівводоканал займається виготовленням проєкту будівництва нового – дублюючого, колектора. Це дороговартісне будівництво, але для безпеки міста це треба зробити. Натомість зараз ми проведемо першочергові заходи, щоб убезпечити від можливих майбутніх підтоплень, приведемо до пуття територію, яка постраждала, і виплатимо компенсацію власникам машин, які були пошкоджені. Проєктування нового колектора триватиме до наступного року. І, вірю, маючи перемогу, підтримку європейських банків будемо залучати кошти і будувати нову гілку колектора», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

До моменту будівництва дублюючого колектора, єдиним варіантом, щоб захистити будинки, які розташовані поруч, є їх герметизація. А щоб убезпечити від пошкодження автомобілів, на розгляд міської комісії з безпеки дорожнього руху винесуть питання облаштування шлагбауму на території, яку найбільше затоплює і на якій мешканці паркують свої авто.

У міській раді зазначають, що фундамент будинку на вул. Торфяна, 21 не постраждав. Також обстежили нежитлове приміщення поруч. Там є пошкодження на суму 474 тис грн. Також будуть виділені кошти власникам 10 автомобілів, які постраждали від підтоплення. Кожен із них отримає по 20 тисяч гривень.

Нагадаємо, 5 липня  під час інтенсивної зливи сталася аварійна ситуація на головному каналізаційному колекторі «Полтва» на вул. Торф’яній, а саме: руйнування двох плит перекриття,  внаслідок чого відбувся вилив стічної води на поверхню. Як наслідок, була підтоплена прибудинкова територія, завдано пошкоджень нежитловим приміщенням  і 10 авто.

Схожі новини