Потенційний ресурс: тепер львів’яни зможуть здати свій зношений одяг | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Потенційний ресурс: тепер львів’яни зможуть здати свій зношений одяг
15 Лютого, 15:05
logo-black

Потенційний ресурс: тепер львів’яни зможуть здати свій зношений одяг

У Львові вперше містяни зможуть здати зношений одяг на утилізацію. Ініціативу започаткували простір усвідомленого споживання «Ясна річ» та науково-дослідне підприємство «Борея». Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.

«Ми маємо багато варіантів, що робити з одягом і взуттям у гарному стані: їх приймають у благодійних крамницях, можна віддати через спеціальні групи онлайн або зрештою роздати родичам чи знайомим. Проте у Львові раніше не було жодного місця, де би приймали на безпечну утилізацію одяг, що відслужив своє. Це велика проблема і для світу, і для України. Шукаючи вихід, ми знайшли інженера-винахідника Андрія Чорного. У нього новітнє обладнання та методи, завдяки яким відходи з одного процесу стають новим ресурсом для іншого. Сподіваємося, що зі Львова почнеться революція зі сталого поводження з текстилем, і на звалищах буде менше таких відходів (зараз їх близько 5 %). Адже це – потенційний ресурс», – пояснює «Львівській мануфактурі новин» співзасновниця та ініціаторка «Ясної речі» Ірина Сальник.

Раніше свідомі львів’яни та львів’янки надсилали зношений одяг на утилізацію до підприємства «Терком», що на Київщині. Проте зараз, за словами організаторів ініціативи, сервіс і технологія у Львові значно прогресивніші, ніж на Київщині.

«Вартість послуги для звичайних людей становить 17 грн/кг, а для брендів та виробництв 15 грн/кг. Намагаємось заохотити саме виробників одягу. У Львові тільки запустили окремий збір органіки. До одягу ще не дійшли, можливо це буде поступово. Тому ми змушені докладати власних грошей та робити цю послугу платною поки ще немає ніякої програми спонсорства, яка би покривала витрати», коментує Ірина.

Чисті посортовані речі можна приносити до «Ясної речі» за адресою вул.І. Франка, 13. Сервіс працює щодня з 10 до 19 години. Тканина може бути будь-яка, окрім гумованої.

Більше інформації про утилізацію можна отримати за номером: 0667889452, Ірина.

На фото: мистецький мурал, що створила «Ясна річ» спільно з БУР, LMN.

Відео